fenomén miley

možná se chová trochu moc 'uvolněně', možná tím zarmucuje svýho taťku, billyho raye. pokud jste stejně jako my popkulturní negramoti, možná vám ušlo, že billy ray cyrus byl na začátku devadesátek ten kántry týpek s fokuhilou, kterej spustil mánii skupinovejch tanečků v řadě - to všechno díky tomuhle videu. billyho dvacetiletá rebelující dcera, vlastním jménem destiny hope, je nicméně po nedávných mtv vma awards asi nejdiskutovanější osobou na internetech. a nejde ani tak o její hudební výkon, jako spíš 'taneční vystoupení', který předvedla spolu s robinem thicke při duetu k jeho hitu blurred lines. přítomný celebrity se na to tvářily nějak takhle:

krom společnýho kontroverzního vystoupení na vma awards mají miley a robin společnou minimálně ještě jednu věc - režisérku diane martel, která se postarala o vizuální stránku jejich velkejch letošních hitů. nebudeme tady teď zkoušet rozhodnout, jestli má menší výpovědní hodnotu 'blurred lines' nebo 'we can't stop', ani ve kterým z videoklipů se režisérka diane martel víc zrealizovala, každopádně musíme konstatovat, že od videa k 'all i want for christmas is you' od mariah carey docela změnila styl.

modelky v necenzurovaný verzi videa 'blurred lines' by mohl závidět i ceo american apparel dov charney, jenže krom nějaký tý prvoplánový nahoty tam toho k vidění moc neni. zato s we can't stop se roztrhl pytel parodií, na nichž se podílelo hned několik slavných youtubers (=těch, co se díky svým kanálům na youtube dostali do povědomí široký veřejnosti. videa švédskýho gamera s přezdívkou pewdiepie například odebírá přes 12,5 milionů lidí). na ty nejpovedenější parodie se můžete podívat tady:

je to všechno zábava a tak, nicméně nejen my si myslíme, že pozornost médií a společnosti by si spíš než twerking (kdybyste náhodou nevěděli, tenhle výraz už můžete najít i v oxford dictionary) zasloužila trochu závažnější témata. a nedávno vzniklý geniální tumblr blog miley cyrus twerking on things we should talk about právě na tohle dost vtipně poukazuje:

spoustě událostí a problémů se nedostává širší mediální pozornosti, ač by si jí určitě zasloužily. ať už jde o investigativní knižní reportáž o provázanosti korporací v dnešním světě, fakta ohledně světový chudoby nebo smrt dělnic produkujících v otřesných podmínkách asijských továren oblečení pro západní módní řetězce, náš attention span většinou nebejvá nic moc. když jde ovšem o celebrity, novinový a magazínový ságy bejvaj věčný...

11K

foto: mileycyrustwerkingonreality.tumblr.com, imgur



Komentáře

  • Monika Pokorná

    Miley je dobra holka :) http://www.youtube.com/watch?v=O2zbxM4EehE

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!