Božská Marilyn v Praze

Marilyn Monroe je jedna z největších hereček zlaté hollywoodské éry. Tragicky zemřela před více jak padesáti lety, ale její život stále fascinuje celý svět. Na její počest, coby módní a kulturní ikony, vznikla úspěšná výstava s názvem Marilyn, která je momentálně v Praze.

Unikátní výstava je k vidění v prostorách Jízdárny Pražského hradu. Předtím se uskutečnila ve Florencii v Museo Salvatore Ferragamo. Italský návrhář bot Salvatore Ferragamo byl u hollywoodských hvězd velice známý a oblíbený a ani Marylin neodolala a nechala si od něj několik kousků navrhnout. Slavné lodičky na vysokých podpatcích, bez kterých se neobešla na žádné větší události, pochází právě z dílny tohoto módního génia.


               Marilyn Monroe a Jane Russell obtiskávají své ruce před Čínským divadlem v Los Angeles

Celkem je vystaveno 30 párů bot a 50 modelů šatů, které herečka nosila ve svém soukromí i na veřejnosti. Nechybí ani večerní róba, ve které zpívala americkému prezidentovi k narozeninám nebo bílé šaty z filmu Slaměný vdovec, díky nimž se proslavila.

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/L3_HbPKOos8" frameborder="0" width="420" height="315"></iframe>

Expozice se nezaměřuje pouze na hereččin šatník a doplňky, ale nechává nahlédnout i do jejího života. Videonahrávky, rozhovory a ukázky z filmů doplňují profesionální i amatérské fotografie, obálky magazínů a její soukromé zápisky. Nechybí ani portréty od Andy Warhola.


                                                  Scéna z filmu Páni mají radši blondýnky

Výstava potrvá až do 20. září 2013. Poté se přesune do Tokia. Dospělí zaplatí plné vstupné 240 korun, snížené vstupné (studenti, žáci, důchodci) činí 120 korun.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!