11 tipů na netradiční grilovačky

pokud se vám po našem reportu z krymský plný výbornýho vege jídla ještě teď (stejně jako nám) sbíhaj sliny, nezbývá než se těšit na příští restaurant day a doufat, že to bude v ještě větším stylu. jestli vás ale k zaručenýmu gastroorgasmu dokážou přivézt jenom bárbekjů ovoněný tukem orosenýma špekáčkama, gastronomie 21. století pro vás má novinku - grilovaná zelenina is the shit.

to ví nejen na thug kitchen.

nemusíte se samozřejmě omezovat jenom na zeleninu. zpátečnický předsudky o pravidlech přípravy pokrmů hoďte za hlavu a na grill třeba těsto nebo ovoce (včetně melounu a citrónů) - specifickou vůni a chuť pokrmu připravenýho nad rozpáleným dřevěným uhlí si můžete vychutnat například v podobě pizzy nebo pokrmu v našich končinách nechvalně známého jako 'čínská polívka'. nevěříte? na příští bbq párty zkuste prubnout některý z následujících 11 receptů a uvidíte, jak všichni ti se spálenýma špekáčkama obalenýma v tuku budou závidět.

1. grilovaný lilek s cherry rajčátky

čerstvý polní lilek a cherry rajčátka z trhu jsou z nejvhodnějších foolproof zeleninových kandidátů na lehký facelift olejovým olejem a bylinkama. recept najdete na treehugger.com.

2. špízy

variace na oblíbené špízy v netradiční podobě s grilovaným tofu. pro-tip 11 koček: tofu nahraďte uzeným tempehem. mlaskačka. původní recept z obrázku najdete na blogu girl meets tofu.

3. portobello burger

dejte šanci houbám. a mrskněte tam broskve. pokud se vám nechce na farmářský trhy pro portobello žampion, nějakou tu pečárku snad ulovíte i při vlastních houbařských dobrodružstvích. sezóna je ostatně v plným proudu. recept od geniálních green kitchen stories najdete na neméně geniálním design & lifestyle portálu design*sponge.

4. lesní houby na cedrovém dřevě

a u hub ještě zůstaneme. pokud patříte mezi fajnšmekry co pijou kafe zásadně z v60 pouroveru přelitýho vodou o teplotě 93°C, určitě oceníte i frajeřinku jako grilování hub na cedrovým dřevě. nejvíc se k tomu prý hodí lišky, tak šup do lesa. se samotným procesem grilování na dřevě vám pak poradí foodblog chubby vegetarian.

5. švestky

chuť švestek bývá v našich končinách nejčastěji vychutnána v podobě rozvařené hmoty s cukrem sloužící jako náplň buchet a koláčů. co takhle se ke švestkám zachovat trochu uctivěji a místo totální destrukce varem zvolit jenom jemné rožnění? pro inspiraci je tu recept na toust s girlovanými švestkami z portálu food52.

6. grilovaný letní salát

cukety, jablka, cibulky, řepa, fenykl...a nebo tak trochu 'co dům, respektive zahrádka, dá'. jak vypadá příprava grilovanýho salátu se podívejte na kultovní rodinnej foodblog green kitchen stories.

7. tacos

na texmex exotiku tacos u nás moc zvyklí nejsme, zato tu máme výborný chřest a lesy plný hub, který se na rozdíl od většiny západního světa nebojíme sbírat, takže do třetice: hurá do lesa. pro recept na tacos v domácí květákový tortille klikejte na roostblog.com.

8. 'čínská' polívka

přitvrzujeme - jestli existuje míň pravděpodobnej způsob přípravy tzv. 'čínské polívky' než ugrilovat většinu ingrediencí, tak nás teda nenapadá. zavzpomínejte na svoje raný univerzitní léta ve velkým stylu spolu s isou chandrou moskowitz na kočičí srdcovce post punk kitchen.

9. meloun

meloun je oblíbená letní zelenina z čeledi tykvovitých, obsahující přes 90% vody. co s ním kromě sorbetů a experimentů s injekčním vstřikováním vodky? hoďte ho na gril! pro inspiraci zkuste foodblog verses for my kitchen.

10. pizza!

zapomeňte na ortodoxní hlouposti jako pec a pizza kámen. oblíbenou itlaskou placku s rajčatovo-bazalkovým toppingem si můžete připravit klidně i na grilu. podle receptu na happy yolks jsme to zvládly i my.

11. grilovaná limoška s vodkou

a po vší tý náročný přípravě v kuchyni si hoďte na gril pár citrónů a vykouzlete limonádu, která se nejlíp pije ředěná vodkou. recept najdete na savoryreviews.com.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!