yana thal + pinkabinet

v pondělí v praze začíná očekávaný svátek designu (ani jsme nestačily nasbírat energii po mercedes benz prague fashion weekendu a už je za rohem premier fashion week) designblok, jehož výstavní prostor superstudio se pro letošek přesunulo do areálu funkcionalistického skvostu nákladového nádraží žižkov, a my nevíme, na co se těšit dřív.

je tady však jeden projekt, který sledujeme už od úplného zrodu. autorky literárního dokumentu a knížního artefaktu slečny barbora baronová a dita pepe se rozhodly, že chtějí literární přesah svých děl rozšířit také o hmotný přesah do každodenního života a vznikla tak designérská platforma pinkabinet. ta se poprvé v celé své kráse představí právě na designbloku, v pinkabinetu číslo 323.

jedním z prvních artefaktů spojujících umělce se čtenáři se staly takzvané 'čtecí šaty' yinothay módní návrhářky jany thálové, tvořící pod značkou yana thal. kolekce flexibilních módních šatů na čtení i do města, které vyprávějí knihu Slečny. projekt reflektující potřebu moderní ženy vytrvale číst a zároveň naplno žít. aneb oděv, který je pohodlný tak akorát na posezení nebo poležení s knihou, zároveň ale i krásným kouskem oděvu, jehož součástí je vždy část jedné z povídek obsažených v knize slečny. víc o tomto projektu si můžete přečíst v našem článku z doby, kdy byly na světě pouze šaty s názvem 'mirka' a projekt pinkabinet byl zatím v plenkách.

na letošním designbloku yana thal představí šaty šité na míru každé z povídek v knize slečny, kdo však chce šaty vidět v předpremiéře, může zavítat na páteční večírek oslavující právě spolupráci yany thal a platformy pinkabinet. akce se bude konat v návrhářčině podkrovním ateliéru v korunní 46 a krom exkluzivní preview kolekce budete mít možnost se osobně setkat s autorkami a popovídat si s nimi u sklenky vína, piva, či cideru.

a pokud po návštěvě večírku po některých z šatů zatoužíte a budete v nich chtít prožívat vlastní literární dobrodružství, máme pro vás dobrou zprávu - k naší velké radosti kolekci yinothay již brzy najdete exkluzivně na MOLO7.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!