work in progress II.

v sobotu v podvečer se hlavní loď kostela sv. šimona a judy zcela zaplnila skalními fanoušky návrhářky hany zárubové a odbornou veřejností, která jí již několikrát přiřkla ocenění pro nejlepší módní designérku roku (naposledy jej zárubová získala na posledních cenách czech grand design, tedy za rok 2012, za kolekci pantono., kterou předvedla na designbloku přesně před rokem). zimní kolekcí letos navázala na jaro (fotoreport zde) a nazvala ji work in progress II.. o doplňky se jí k naší radosti postaraly dvě absolventky umprum: brýle vytvořila naše oblíbenkyně, šperkařka nastassia aleinikava, návleky na boty byly od designérky pavly podsedníkové.

kromě skvělé krejčoviny a geometrického minimalismu umí hana zárubová ještě jednu věc: umí své kolekce také dobře prodat. i když jsou její modely určené k běžnému nošení, přehlídky hany zárubové jsou pokaždé zážitkem, který útokem na emoce diváka připomíná spíš představení haute-couture. mají vždy působivý divadelní efekt a dokáží si získat publikum. to tentokrát propuklo v bouřlivý potlesk v momentě, kdy zárubové 'batmani' roztáhly ruce a odkryly tak geometrické tvary skryté ve splývavých oděvech. dojem, který tak u mnohých vyvolala, vystihují slova jedné slečny, která kolem nás prošla po cestě z kostela ven: "nechtěla jsem, aby to skončilo".

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!