Voliéra no. 1: pozvánka do Brna

jednou z akcí, která prošla přísným sítem našeho kulturního infoservisu, je první ročník chystaného projektu voliéra. slibuje výjimečnou módní výstavu, jejíž autorkou je oldřiška křížová aka OLO, uznávaná persona české módní scény, a my nemáme důvod tomu nevěřit. naopak si myslíme, že expozice v moravské galerii v brně bude jednou z nejzajímavějších událostí nabité podzimní sezóny.

výstava  si klade za cíl reflexi  shrnující současné tendence  českého oděvního designu a podobu oděvní siluety, vysvětluje její autorka, která se coby art direktorka prague fashion weekend kvůli její instalaci přesune do brna rovnou z podzimního fashion weeku.  vernisáž je totiž ohlášena na  26.září. voliéru vidí OLO jako platformu pro prezentaci široké škály autorů, setkají se tam zavedená jména i vycházející hvězdy, například  pavel ivančic, zuzana kubíčková, jakub polanka, petra pluháčková, hana zárubová, antonín šimon, hana frišonsová, martin havel nebo zdenka imreczeová.  

kromě průřezu tvorby vybraných návrhářů odkryje moravská galerie i výsledek jednoho netradičního soustředění.  tvůrčí víkend módních návrhářů na téma silueta versus dekor proběhl na konci června v moravské brtnici pod vedením jitky petřekové a olo křížové, a to v krásném prostředí  rodného domu významného představitele vídeňské secese a moderny, architekta a designéra josefa hoffmanna.  fotky z workshopu  zachycují  některé z našich špičkových návrhářů (jakub polanka, zuzana kubíčková, jindra jansová, alžběta pressová, aleš a bára šeligovi (alešbáry), ivana kaňovská, petra kafka) při práci na uměleckých oděvních objektech. jak genius loci hoffmannovy vily ovlivnil výsledek jejich práce uvidíme v září, prozradit ale můžeme, že pracovali s původně technickou polyethylenovou textilií tyvek. nečekejte žádné prêt- à -porter, bude to spíš art. pokud se ale v módě zajímáte o víc než o snadno konzumovatlné fešn produkty,  brněnskou výstavu jistě oceníte. nebudete-li se na ní moci dostavit osobně, my vás tam prostřednictvím nějakého budoucího fotoreportu rády vemem. výstava potrvá do 19. ledna, kdy se v rámci derniéry můžete těšit i na módní performance.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!