stroje už se rozjíždí...

když jsme se poprvý díky crowdfundingovému portálu hithit dozvěděly o projektu strojovna, zajásaly jsme, že budeme mít kam odnést svoje zamilovaný oblečení, který potřebuje trochu vyspravit. navíc tohle místo stojí v ulici krymská, kde se stále něco děje a každý tam chodí rád. kampaň na hithitu sice již několik dní před koncem splnila svůj cíl a vybrala potřebných 70 tisíc korun na rekonstrukci prostoru a dokoupení vybavení (součástí strojovny by mělo být kromě šicích strojů třeba i síto na tisk), stále ale ještě můžete něco přispět a na projektu se tak podílet (a samozřejmě si i vybrat nějakou pěknou odměnu).

martina novotná je absolventkou bratislavské všvu a nadšená fanynka moderního užití tradičních textilních technik. ve strojovně hodlá například pořádat pravidelné kurzy šití a textilní workshopy pod vedením profíků. strojovna má být textilním ateliérem a místem setkávání nad pletacími a šicími stroji nebo třeba jenom nad hrnkem kafe, kde se odvážní budou učit tkát tapiserie a méně šikovní (= my) si alespoň nechají poradit, jak si zkrátit sukni (případně si ji za úplatu zkrátit nechají a v mezičase si prolistují odborný časopisy o textilu, koho by totiž ještě zajímala fešn).

odezva, kterou projekt u veřejnosti a místních vyvolal, svědčí o tom, že na takovou dílnu se už dlouho čekalo a snad i o tom, že si alespoň část společnosti (ta znechucená konzumem, nebo zchudlá, případně obojí) uvědomuje, že je lepší si něco nechat spravit a zrecyklovat to, co už člověk má, než si každou sezónu kupovat nový kalhoty. a ještě lepší, než něco mít, je něco novýho se naučit!

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!