SOUTĚŽ S PAPELOTE

myslíme si, že všichni milovníci papíru papelote znají. bylo to přeci první designové papírnictví u nás. jejich vkusné minimalistické sešity, penály a diáře rozjasnily před několika lety nudu české nabídky, které dominoval import. to všechny výrobky papelote vznikají v čechách za použití ekologicky šetrných materiálů a kromě jednoduchého, čistého designu a funkčnosti, milujeme i fakt, že v nás vzbuzují nostalgii prostřednictvím umě zakomponovaných prvků z minulosti. mají pravdu, když říkají, že papelote je 'papír tělem i duší'.

papelote založila v roce 2009 grafická designérka kateřina šachová společně s manželem filipem šachem a kamarádkoudenisou havrdovou. toho roku jsme si doma zabalili vánoční dárky papíry z jejich dílny a propadli jsme tak(na věky) krásámjejich papírnických výrobků a vlastně celého papelote univerza. začalo to plstěnými penály a pokračovalo ručně šitými sešity s oldschool gumičkami na tužky a samozřejmě to bude pokračovat dál. kromě širokého sortimentu materiální povahy totiž papelote nabízí i ilustrátorské dílny pro děti, které pořádá spolu s internetovou platformou pro přední české ilustrátory ilustratori.net (vaše děti se tak mohou něco naučit od oceňovaných umělců, jakými jsou třeba alžběta skálová, alžběta zemanová nebo kateřina sechovcová. a pokud máte nějakou tu firmu, jistě oceníte i jejich papírnické služby na míru, o které se postará pape.lab.

projekt 'jiného' papírnictví sice vznikl jako diplomka kateřiny šachové na všup v ateliéru ilustrace a grafiky, od té doby se však papírnictví pěkně rozrostloa v současné době už má za sebou například spolupráci s firmou ton nebo vídeňskou galerií mumok. obchod ve vojtěšské ulici, o jehož interiér se postaralo studio A1 architects, získal dokonce prestižní ocenění czech grand design za rok 2011 (kategorie obchod roku) a sama kateřina šachová byla na cgd nominovaná jako grafická designérka, filip šach zas za fotky pro papelote.

jedním z důvodů, proč tu dnes o tomto úspěšném a stylovém papírovém projektu píšeme, je soutěž, kterou jsme pro vás ve spolupráci s papelote přichystali. když nám do komentáře pod článkem napíšete, co se vám z jejich produktů nejvíc líbí, co vás nejvíc tahá za srdce a bez čeho prostě nemůžete žít, můžete vyhrát poukaz na 500 korun. kdybyste náhodou nevěděli, na sortiment papelote se můžete podívat sem.

začínáme právě teď a na soutěžení a snění o tom, co si za výhru pořídíte, máte celý týden. příští pondělí, tedy 14.října, dva z vás vylosujeme. hodně štěstí!Komentáře

 • Zuz

  jednoduchost a originalita, super! : )

 • hajkova.marketa

  Juch, juch...těším se na nákupy a že neudělám radost jenom sobě! děkuji

 • Adéla

  všem moc děkujeme za mnoho krásných slov na jednom místě. papelote je potěšen, že se líbí, my máme radost, že vás soutěž bavila. losování nakonec rozhodlo o dvou šťastlivcích, jsou jimi hajkova.marketa a vendas.m. gratulujeme.

 • mvlachova

  pro mě jsou to diáře... ikdyž zaplňuji poslední volné místo z mého pracovního dne, dělám to s radostí. Prostě design a originalita pozvedne moji náladu pokaždé, takže jakákoliv nová schůzka mě potěší :)

 • veronicka_s

  jednoduché sešitky velikosti A6 a samozřejmě výborný nápad s gumičkou na tužky. a všechno ostatní:)

 • Akim.Z

  Gumička na pisadla! A ideálně ta s logem Národní knihovny, abych měla pořád na očích, že nemám lenošit, ale dodělat, co jsem tam začala...

 • valentovazuza

  Libi se mi jednoduchy, cisty a pritom vesely a hravy styl pro vsechny generace.... sikovne penaly, vesele diare i prakticke kapsy....zboznuji vsechno :)

 • alca.kubinova

  Diář!!!!!! Uáááá!!!!

 • lenka.koskova2

  Miluju všechny sešity, bločky a už se těším na nový diář na rok 2014 :-)

 • vlasta.cervenkova

  Jejich naprosto jednoduchý styl bez přeplácaných zbytečností je fascinující u sešitu Envelopa, či diářů, přesto svou vychytávkou vyhrávají gumičky na tužky.

 • magdalena.feikusova

  Myslím že potřebuji jejich kapsičku, aby se mi neustále neztrácelo moje kreslířské náčiní.

 • beta.vlahova

  Látkový obal s gumičkou je super!

 • anezkote.dundackova

  já bych potřebovala barevné sešity, desky i penál...a taky bych potřebovala diář..a vlastně bych potřebovala uplně všechno.)

 • alya04

  dokonala fotoalba:))

 • barbora.kuglova

  Papelote má naprosto úžasné produkty. Nepostradatelnou součástí mého života jsou různé sešity, bloky a také diáře. Uchvátil mě sešit AMOK a jeho pestrost. Prostě nádhera. :)

 • katerina.s.andrlova

  Guma na tužky! Ta je naprosto geniální =)

 • marketa.bravkova

  Limited - Ahoj z vlasti ... návrat k psaní dopisů, aneb tisíc kilometrů od sebe, pro mého chlapce do Švédska :).

 • jana.simikova.5

  Všechno!!! Nejde snad vybrat jednu nej... ale těším se na nový diář Farfalle či Elemento!:-)

 • Kateřina Šedo

  Mně se moc líbí sešit envelopa - jednak mi připomíná starý sešit a hlavně má tu obálku!

 • natalie.oweyssi

  Moc se mi libi cestovni denik, s jednim jsem prozila mesic ve Francii a dalsi jsem koupila mame do Barmy, radost psat a pak i cist - diky za ne... Natalka

 • baruncita

  Miluju šedivé sešity professio - první jsem si koupila už dávno, když jsem ještě netušila, co že to je za značku.

 • filip.hajek.777

  co že se mi líbí..nechte přemýšlet mě chvíli ..a ta chvíle nemusí být dlouhá, páč já stejně řeknu ou-ha ouha..a jsem v koncích..jednu věc si nevyberu, ledaže nazdařbůh bych šmátral v šeru vytáhl z klobouku nikoli zajíce, ale něco velice, velice.. ..no ale teďka jak to vyjádřit, když Papelote mi tak krásně voní? krásné, měkké, barevné a hravé v hlavě se mi honí.. a chvíle je pryč, je po ní a já zmaten a nerozhodný jsem se Blok!

 • renata.kremenakova

  pohled POJĎ Z VODY :D

 • Gvendolína

  Ovšemže gumička na tužky! V případě potřeby (a to je často) používám i do vlasů :D

 • vj.meluzina

  Papelote má sice nádherné výrobky, ale nejvíc mě na nich baví spíš to nehmotné, co je za tím. Čím dál víc obdivuju lidi, kteří mají nějaký nápad, jsou schopni ho zrealizovat a neztratí u toho "poctivost" a věrnost k sobě... Vůbec neznám nikoho z jejich týmu, ale mám pocit, že ani nemusím. Je to jako když čtete knihu, která se vás silně dotýká a máte pocit, že autor musí být někdo jako vy, aniž byste o něm cokoli věděli. Z jejich produktů ke mně teče něco, co mě motivuje taky něco opravdově vytvořit a nebo vůbec jen tak správněji pobíhat po světě. A to se cení nejvíc, takže díky za to.

 • adelka.kasova

  http://www.papelote.cz/p/spiral/ Zbožňuji tento styl sešitů :) sama jeden vlastním, uvnitř tečkovaný s fialovou gumičkou. Tahám ho všude sebou! Tečky jsou daleko lepší než prázdné, linky a nebo čtverečky. Cokoliv si z nich můžu udělat..:) a gumička mi perfektně složí k udržení vložených listů s návrhy..:)

 • vlastacek

  miluju jejich plstěné obaly všeho druhu - ty barvy, ty nápady! třeba ten rolovací penál nebo "obálky" na dokumenty apod....och :-)

 • bruzickova1

  Nejradši mám jejich diáře, baví mě jejich grafická úprava, jsou jednoduché a ničím mě neruší. Musím si nějaký pořídit na nový rok!:)

 • suzanne89

  Na pěkné bloky a sešity si dost potrpím, takže když se konečně i u nás objevilo české designové papírnictví, byla jsem nadšená. Osobně nedám dopustit na látkové obaly na knihy, jsou kouzelné, takové dětsky hravé. Oblíbila jsem si je natolik, že už bez nich ani knihy nenosím. :) Naposled mě ale vzal za srdce jejich cestovní deník, přímo vybízí k tomu, aby se člověk vydal na cestu za neočekávanými zážitky.

 • monduelle

  Námořnická pruhovaná pouzdra se zipem, se kterými si připadáte stále na dovolené. Plstěné taštičky, které jsou regulérním módním doplňkem, diářky a zápisníky, do kterých je radost plánovat, sešity, kvůli kterým by stálo za to vrátit se do školy, washi pásky, se kterými je každý umělec. Na papelote zbrojní průkaz, prosím:)

 • kalosianna

  Bloky skica L, pro ty ktery chteji poznamenat kdekoliv a kdykoliv male momenty inspirace, hezky se to doplni s gumickou pro nezbytne tusky ke kresbam =)(:

 • klara.mickockova

  Krásné jsou sešity, ač je to jednoduchá věc, stejně záleží na tom, jak vypadá. Ale Papelote si s tím skvěle poradili, když je udělali s jednoduchými deskami a zaoblenými rohy (to je opravdu skvělá věc). Do obsahu si pak člověk nemůže pomoct a zplodí něco krásného.

 • helen.mala.3

  Nejvíc mě baví zavinovací penály, někdy v nich mám tužky, jindy štětce...A pak mě taky hodně berou za srdce (a peněženku) všelijaké notýsky, bločky, sešity, balicí papíry- jo, možná jsou to zbytečnosti, ale tuze milé! :)

 • j.rusznica

  Rolovaci penaly mne zaujaly na prvni pohled. Kapsy na zip z tyveku jsou pro mne skvelym resenim pro knizky a sesity, ktere vzdycky jsem davala do eurofolii. Urcite si je brzo nakoupim a obarvim podle sveho vkusu :)

 • hana.holasova

  Nejvíc mě baví váš cestovní deník, který vás donutí zaznamenávat každičký okamžik vašeho života, zvláště na cestách :)

 • hana.travnickova.52

  Zavinovací penály - oblíbeným ženám do jejich tašek, neteřím do aktovek, malířům na štětce a sobě pro potěchu z barev, vzorů, nevšedností, libůstek!

 • andulka.zikova.9

  Diáře, které se vám po týdnu hned nerozpadnou! A když už mají skoro po roce trochu zničené rohy, tak je jednoduše oblepíte washi páskami, které vyndáte z papero obalu, na kterém... Papelote je prostě závislost!))

 • katerina.ottmarova

  Papelote dovedlo nákup papírenských potřeb přeměnit na tu nejkrásnější činnost, ze které mám radost ještě dlouhou dobu po tom, co si výrobek koupím. Vytvořili koncept i pro ty více esteticky smýšlející osoby, kterým není jedno jak jejich deník, diář, pouzdro, desky a další potřeby vypadají. Nejenom, že právem obdrželi cenu Czech Grand Design za nejlepší obchod (což opravdu sedí), také vytvořili krásný a inovativní design každodenních produktů. Zbožňuji celý jejich sortiment a pokaždé když zavítám do jejich kamenného obchodu, lituji že nemám miliony a nemůžu si koupit vše. Co hlavně oceňuji se skvělý design a grafické rozvržení diářů a obaly na knihy (nejlepší způsob jak pečovat o své milované knihy).

 • renata.silna

  Ahoj baví mě zavinovací pouzdra Papelote, jsou moc hezká a praktická. Já jedno vlastním a provází mě každý den ve škole.

 • sahligerova

  Papelote som objavila pred rokom na Designbloku. Nádhera v podobe jednoduchosti ma chytila za srdce a nemohla som odísť bez diára, v ktorom ma dojali prvé slová o papieri. Doma ma potom ešte viac potešil citát od Abraham a Sancta Clara na konci a tak papelote trávi so mnou každý deň. Každý pondelok sa teším, ktoré bodky alebo mriežky ma čakajú spoločne s odkazmi mojich kamarátov, ktorí si taktiež neodpustia pripraviť mi ďalšie prekvapenia vždy keď zavítam na Slovensko a vezmem papelote na pivo :). Teraz sa už len v priebehu dvoch mesiacov rozhodnúť, ktorý papelote ma bude tešiť budúci rok, a bude to teda ťažké :).

 • Vendula Darášová

  Skvělé jsou diáře, které jsou hned fuč, takže si na ten svůj letos určitě počíhám a nebudu čekat, jestli přistane pod stromečkem! Báječné jsou taky tečkované/proužkované taštičky se zipem, které zorganizovaly vnitřnosti mých chaotických tašek:-) Moje děti milujou lepící pásky a v kombinaci s balícími papíry povýší všechny dárky na originální dílo. Papelote je úžasnej obchod, ktrerej zasluhuje pozornost.

 • piskkle

  Líbí se mi celý koncept Papelote, ale kdybych měla vybrat, co nejvíc, tak asi kombinace jednoduchých sešitů s gumičkami na tužky. Nápad za milión ;)

 • sabina.psotkova

  Letos musím nutně ulovit papeloťácký diář (loni jsem to už nestihla), doplnit hromadu gumiček na tužky o nějakou novou barvu a hodil by se mi i nový blok - těch nikdy není dost!

 • zikovaj

  Urcite diare!!! Uz se tesim na polovinu rijna :)

 • jana.fryzelkova

  Diáře Papelote mě provází už druhým rokem a nedám na ně dopustit!! Baví mě různorodost papíru - čtverečky, tečky, volnost... "přežila" jsem s nimi mnoho nudných přednášek, díky kreslení, piškvorkám a dalším kreativním aktivitám! P.s. Jejich Vánoční pohledy mám vystaveny i v létě! :)

 • karolina.dvorakova.5

  Od Papelote obdivuji úplně všechno, je to taková zdravá závislost... Zbožňuji jejich workshopy, jejich sortimentem zásobuji všechny okolo sebe, i když už dávno nejsou školou povinní. Dárek od Papelote je pro mne zaručeně nejlepším dárkem, ať už vykoukne cokoliv...

 • leni.hralova

  Papelote mě nadchlo nejprve svými plstěnými penály, pak obaly na knížku a nakonec přišla láska k jejich diářům, která mě už asi neopustí. Konečně jsem totiž objevila diář přesně podle mých potřeb - krásný, originální, ideálně veliký s dostatkem volného místa na mé poznámky a vlepené zážitky. Letos jsem ho navíc i sladila s novým penálkem a masking tape :) A abych nezapomněla, tak nedávno jsem se zamilovala do Papelote fotoalba, jen mi ho ještě nikdo nekoupil ^^

 • Aladdin

  hodně mě baví jejich sešity a pohledy a vůbec obecně se mi líbí různé věci, na kterých papelote spolupracuje s ilustrátory, to je určitě super věc!

 • zuz.kostelanska

  najkrajšie a najlepšie zošity, ktoré ma sprevádzajú na každej hodine!

 • veru.dos

  mě to baví všechno!

 • hajkova.marketa

  Plstěnosti - jeden z mých nejoblíbenějších materiálů /tvoření i užití/

 • martina.kostanska

  jednoznačně nejhezčí sešity a notýsky široko daleko, z příjemného papíru...jediná jejich vada je, že mi pak bývá líto je popsat))

 • Barbora Vrbová

  To úplně první, co jsem si u papelote pořídila, byly obaly na knihy - jen výběr byl nekonečný, všechny látky jsou skvostné... takže obaly bych považovala za takový jejich "signature product". Z novějších věcí mě zaujala vlastenecká korespondenční sada - ještě uvidím, jestli bez ní nemůžu žít - ale určitě potřebuju nějaký sešit, těch není nikdy dost!

 • gabla.nance

  Od papelote nejvíce obdivuji obaly na knížky. Díky jejich tlumícím schopnostem už nekončí každá moje četba oslími růžky a jinými pikanteriemi. A ty barvy, prostě neodolatelné!!!

 • Mikela da Luka

  určitě vemu syna na dílny a pořídíme rolovací penál, diář a mt pásky pro celou rodinu

 • pani.jani

  Nejlepší jsou plstěné kapsy Musko :) Tam by se vlezlo nezbytností.... :)

 • peta.antalova

  Nejlepší penály a obaly na knihy! Líbí se mi design, materiál a originalita :)

 • tereziaporubcanska

  Úplne najviac najlepšie sa píše do originálnych zošitov Papelote. Školský život má aj svetlé stránky :)

 • marketa.pospisilova.750

  Oceňuji hlavně jejich přístup k papíru, dávají mu vyšší hodnotu což se projevuje na skvělých produktech. Mám ráda i prostředí papelotu ať už webové stránky nebo obchůdek sám - působí no na mě takovým domáckým teplým dojmem Ze všeho jde zkrátka cítit láska k papíru. Mezi mé oblíbence patří gumičky na tužky, obaly na knížky, diáře a plstěná pouzdra. :) Rozhodně bych věděla co s výhrou :D

 • eva.simotova

  bloky, bloky, bloky! se spirálou... s gumičkou... s držátkem na tužky! prostě papírové bloky!

 • ivca.bartosova.16

  Miluju papeloťácké látkové obaly na knížky, skvělý nápad !!!

 • klrkk

  nejvíc nepřekonatelný jsou plstěný věcičky musko <3

 • iva.breckova

  "Pápá Lote" - to zní jako z knížky Luisa a Lotka. Dětství a knížky. Proto mám možná ráda svůj obal na knihu. Proužkovaný, nepříliš barevně výrazný (aspoň tramvajoví spolucestující nemusí kritizovat úroveň čtené knihy), ale svítivě zelený provázek mi vždy ukáže cestu k poslední čtené stránce. A co mi rve srdce? Strach, že stejně jako loni si nestihnu koupit diář, který odpovídá mým nenáročným nárokům a budu se muset smířit s průměrem. Ale co nebylo loni, může být letos. A ne snad?

 • iveta.bierska

  Líbí se mi jejich smysl pro minimalismus a zapracovávání látek do tak obyčejných věcí jako je blok nebo diář. Tím pak činí tyto obyčejné věci neobyčejnými a nedá se to jinak nazvat než Papelote.

 • lucie.konigsmarkova

  Miluju jejich žlutý sešitek s Modrým tygrem, který prodávali jako limitovanou filmovou edici. Díky němu jsem v jejich obchůdku byla poprvé a pamatuju si z toho to vytržení dítěte v hračkářství. Papíry, sešity, penály, barvy... Papírnictví jsem vždycky milovala, ale Papelote je prostě něco extra. A největší kouzlo pro mě mají papelotí pestrobarevné obaly na knihy. Knihy jsou moje láska i povolání, takže nemůžu jinak :)

 • Petra Vodičková

  Krásný večer, již od dětství naprosto miluji skládání parníků a lodiček. Mám ráda námořnický styl a pruhovaný cestovní deník se ke mně naprosto hodí. Už jsem pokreslila 5 "Papelote" skicáků a všechny je mám schované. Občas si je vytáhnu a jen prsty lehce hladím papír a všechny svoje kresby. V mé sbírce je i pruhovaný zavinovací penál. Pět mých nejoblíbenějších knížek se může pyšnit papelotím oblečkem :) Jelikož již 12 let hraji divadlo a stále sním o tom, že si udělám fotoalbum z divadelních představení a přehlídek, poukaz bych využila na krásné fotoalbum, které by mi dělalo radost a bylo by plné úžasných vzpomínek. Spoustu spokojených nakupujících přeji nejen Papelote, ale i MOLO7! Díky, Peťka

 • martina.bartalosova

  Největší radost mi vždy udělají barevné gumičky na tužky s bloky, díky nim je nelovím po kabelce a ani nemusím nosit těžké penály, bloky ty jsou u mě na odbyt rychle :) Dále mi velikou radost dělají obaly na knihy, konečně je nemusím balit do novin jako dříve ;)

 • veronika.langerova.94

  krásný den:) já osobně nemám nic, ale kamarádce jsem pořídila zavinovací penál, jelikož hodně a ještě ke všemu ráda maluje tužkou, takže měkoučký obal a navíc ještě ten, který nezabere moc místa a je hezký, prostě jen tak někde neseženete:) nosí ho pořád s sebou, občas si namaluje jen tak nějakou skicu a já jsem ráda, že je ráda, že ho má. Pro sebe si letos myslím na nějaký diář, takže doufám, že si to můj Ježíšek přečte a nadělí mi ho pod stromeček...

 • svetlana.micankova

  Dobrý den, jsem na MOLO7 ode dneška nakupujícím nováčkem, poznávám nové designéry, krásné oděvy, doplňky... A tu zahlédnu "své" známé Papelote! Hned myslím na svůj modrožlutý, značně počmáraný papelotí sešit, na sny, plány..., na to, abych nezapomněla, že se mi v noci zdálo, ... že dnes musím vyřídit, a že a že a že... Taky dětství občas zaslechnu v šelestu těch papírových stránek, samozřejmě je ve skutečnosti dávno v tahu! A pak se zas ozve má každodenní realita, když listuju ve svém papelotím diáři (má tak krásnou "peřinku", proužkovaný obal). No, já už vlastně trochu slyším i ty Vánoce - ty loňské, knížky a šešitky pro blízké "zabalené" do papelote obalů! A těším se, že to krásné obdarovávání zopakuju! A přeju si moc: zas nový diář - letos si myslím na putíky- a skicák s červenou gumičkou. Přeju (a posílám po pomyslné vlašťovce z papíru pozdrav) obchodu Papelote vše nejlepší! Světlana

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

 • Kvalita a originalita

  MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

 • Designéři

  Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!