soutěž o vstupenky do STUDIO designSUPERMARKET

nejnabitější fešn week sezóny začíná už za pár dní. mimojiné nabídne pořádně našlapaný doprovodný program, který poběží pod hlavičkou designSUPERMARKET. soutěžte s námi o lístky do STUDIA, máme pro vás 5 x 2. s sebou můžete vzít třeba kamaráda nebo kamarádku, uděláte jim určitě radost. napište nám, jestli si kupujete módní kousky od českých návrhářů a na co (nebo na koho) se na prague fashion weekend nejvíc těšíte. čas máte do úterní půlnoci (17.9.). z vašich odpovědí vylosujeme 5 výherců.

STUDIO designSUPERMARKET otevírá pro veřejnost už příští čtvrtek. až do neděle, tedy v průběhu celého trvání MERCEDEZ-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND, najdete v jeho nitru jak útočiště před shonem kolem přehlídkového mola, tak i vzdělávací, odpočinkové a nákupní centrum MBPFW. co se tam tedy přesně bude dít?

součástí bude prodejní showroom mladých módních designérů. mezi nimi najdete klasiky i nováčky této scény: určitě nepřehlédnete francouzský šmrnc kateřiny geislerové, petru ptáčkovou s kouzelnou kolekcí zahrada, ekologickou módu natálie steklové, kristýnu k. se stylovými pánskými košilemi, pánskou módu od sistersconspiracy a oblečení od ivy burkertové (odivi), kabelky eggo a luciela taschen, šperky od tyformy, jásám a kow, enfant terrible českého šperku danu bezděkovou, nebo blueberries markéty richterové a zbyňka krulicha, pyšnící se oceněním czech grand design 2012.

ve štencově domě (salvátorská 8, nedaleko fashion stanu v pařížské ul.) najdete ale i něco jako fešn kino s krátkými módními filmy. zajímavé kraťasy nabídl PFW už loni, letos se ale v rámci modeschau video selection budete moci setkat i s jejich tvůrci. projekci vybraných filmů a povídání s autory povede moderátorka rozhlasového pořadu modeschau veronika ruppert. ta by měla moderovat i workshop, který chystá MOLO7 a ve kterém se představí lucie kutálková z leedy, ela jediová a kristýna javůrková. mluvit budou o svém vztahu k tradici a předvedou, jak tvoří. nenechte si jejich 'návrat k tradicím' ujít!

chystají se také další přednášky/diskuze s módními insidery. doporučujeme například fashion talk s josefem ťapťuchem (ex-vedoucí ateliéru módní tvorby na všup) a alicí klouzkovou (sistersconspiracy) o klasických řemeslech v módní tvorbě. nebudeme ale chybět ani na diskuzi o etické a udržitelné módě 'the S fashion', myslíme si totiž, že by ve fešn světě mělo být více ekoteroristů.

ve studiu budou po celou vystaveny práce finalistů fotosoutěže elle fashion photo award, občerstvíte se tam v kavárně a nakoupit a inspirovat se můžete také v knihkupectví, které slibuje i aktuální čísla kvalitních módních magazínů ze zahraničí. na kompletní program STUDIA designSUPERMARKET se ale prosím podívejte SEM, my jsme z toho bohatého výčtu zajímavých událostí, které jsou ovšem avizované pouze jako 'doprovodný program', už poněkud vyčerpané. o tom 'hlavním' programu si tak povíme něco až příště, teď je totiž čas na soutěž.Komentáře

 • anezkote.dundackova

  Rozhodně se těším na ateliér módní tvorby VŠUP...Stefanel a mnoho dalších..těšímse, že poznám nové designery...a rozhodně si šetřím abych si mohla koupit něco přímo na místě.)

 • lenka.uhlirova.716

  Podporuju české designéry, tím ze casto nakupuji jejich produkty. Na Designsupermarketu mám v planu okouknout novinky od Playbag a Eggo, nova kabelka na se vždy hodi:) nutně také potřebuju retro šaty od Lazy Eye a nový obal na knihy od Papelote. Ze vseho nejvíc se ale těším na úžasné prostory ve Štencove domě!

 • Barbora Vrbová

  Líbí se mi šperky Zorya, Lucie Houdková, Hanuš Lamr i další, batohy Playbag, v oblečení spousta věcí, třeba Chatty, a něco z toho i vlastním. Na webu mě zaujalo např. e-be, které neznám, tak na to jsem zvědavá, ale jinak se ráda nechám překvapit.

 • Sharka Bosakova

  Těším se velmi na přehlídku Sharky Bosákové, protože dělá krásné a křehké věci. České návrháře nakupuju programově, i když mám tím pádem trochu menší šatník... Z nejoblíbenějších je to Denisa Nová, teď ji dotahuje Hana Zárubová. Ze šperků Janja Prokijc a pánové Vacek a Pošta. Z mola jsem si zatím pořídila Ty formy. Patrně ale nebudou posledním kouskem...

 • michaela.machalkova.10

  Kupuji si doplňky a mám v plánu sukni od odivi, na kterou se těším.

 • tereza.ponikelska

  ano ano, těším na leedu a odivi

 • mrf

  ..zatím nekupuji, rozhlížím se a prohlížím si...překvapen a potěšen tím co u nás vzniká. fandím moc. na pfw bych nechtěl minout workšop mola7, ctím tradice :)

 • TF

  Sem tam si koupím nějaký šperk. Nejvíc se těším, až uvidím naživo kousky od TYFORMY a antipearle.

 • Geen Pagliacci

  Z českých dílen vlastním zatím pouze pár drobných kousků od Minimon a Young Primitive. Velmi s emi líbí práce From Kaya with love a ODIVI. Přehlídka ODIVI je pak hlavní důvod mé návštěvy letošního PFW a těším se i na prezentaci práce mé oblíbenkyně Kateřiny Geislerové.

 • sijulka

  Na českých návrhárov zatiaľ len pokukujem z diaľky a čakám na tú pravú výzvu. A to načo sa najviac teším, je Mirka Horká, o ktorej v poslednom časem neustále počujem!

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

 • Kvalita a originalita

  MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

 • Designéři

  Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!