skupina OKOLO otevřela vlastní galerii otvírákem na pivo

kreativní skupina grafických designerů, vydavatelů, redaktorů, kurátorů, stavitelů kol, propagátorů designu, milovníků piva a organizátorů sdružená pod hlavičkou OKOLO otevřela včera na žižkově svůj vlastní galerijní prostor. tuhle partičku asi znáte, když ne osobně, tak alespoň z vyprávění. ve složení jan kloss, adam štěch, matěj činčera a jakub štěch se studio stalo držitelem prestižního ocenění czech grand design za loňský rok v kategorii grafický designér. na posledním designbloku jste také napříkad mohli vidět jejich výstavu 'mirrors', v ruce jste snad drželi nějakou jejich publikaci (např. tištěný OKOLO magazín) nebo četli nějaký erudovaný článek adama štěcha, ať už česky nebo anglicky.

opening pártoška v nové galerii na adrese bořivojova 77 (shodou okolností jde o ulici plnou žižkovskejch výčepů a putyk), byla současně vernisáží výstavy OPEN&DRINK. jedná se o další z unikátních projektů téhle skupiny (nejen o alibistické pojmenování večírku), expozice totiž návštěvníkům předkládá sbírku pivních otvíráků navržených významnými osobnostmi designérského světa . mezi nimi nechybí ani otvírák vytvořený přímo pro OKOLO od designéra martina žampacha, který je inspirovaný kulatým logem uskupení, nebo 'ohnutý drát' od studia deForm. některé otvíráky vám budou připadat jako šperky, jiné připomenou spíše kutilské nářadí, což jen ilustruje mnohost přístupů ke ztvárnění téhle obyčejné pijanské pomůcky. no a k čemu by vám byl otvírák, kdybyste jím neměli co otevřít, žejo? kluci proto ve spolupráci s pivovarem vyškov uvařili i vlastní OKOLO pivo. nebylo tedy jen na co koukat, ale i co pít.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!