SISTERSCONSPIRACY představuje novou módní kolekci "LEN"

Návrhářské duo SISTERSCONSPIRACY tvoří Jana Jetelová a Alice Klouzková. Do povědomí veřejnosti se dostaly už v roce 2005 díky svým pánským kolekcím, ke kterým postupně přidaly i modely pro ženy. Nová kolekce LEN je vytvořena výhradně ze lněných tkanin utkaných v Česku. Jednotlivé oděvy spojuje čistý, nadčasový design, střihová jednoduchost i propracovanost do posledního detailu. Při tvorbě myslí návrhářky na sociální a environmentální dopady a zároveň kladou důraz na kvalitu i tradiční textilní výrobu s moderní podobou.

Kolekce obsahuje košile, halenky, topy, šaty, sukně, kalhoty, kabátky a bude se postupně rozrůstat o další lněné modely a doplňky, použity jsou zejména jemné barvy. Z menších zbytků materiálu, které vznikají při stříhání, tvoří návrhářky například pásky nebo motýlky, aby byl využit celý materiál beze zbytku. Všechny modely vznikají pod rukama českých švadlen. Len souzní s udržitelným přístupem k výrobě oděvů – 80% světové produkce lnu pochází z Evropy, dodavatelský řetězec je tak krátký a lněná vlákna nemusí putovat z jiných kontinentů.

„Len má výborné vlastnosti, jak po estetické, tak po užitné stránce, je to nejsilnější a nejpevnější přírodní textilní vlákno, chrání proti UV záření, v létě chladí a v zimě hřeje. Nepohlcuje prach, dobře odvádí vlhkost a má dlouhou životnost. Praním a používáním len světlá a měkne, na kvalitě však neztrácí, právě naopak. Lněné tkaniny jsou významně trvalejší než bavlněné. V kolekci také používáme tradiční české nitěné knoflíky vyráběné v české továrně Slesinger, která je už poslední svého druhu na světě,“ vysvětluje volbu materiálu Jana Jetelová.

Inspirací k vytvoření kolekce LEN byl samotný materiál, jeho charakter, struktura a specifická barevnost i možnosti použití – jednobarevná varianta či vzor pruhů, které se prolínají celou kolekcí od jemných vlasových proužků až po velmi široké pruhy. Tyto vzory jsou jedinečné, vyrábí se pouze v omezeném množství a některé vzory jsou exkluzivně použity jen v této kolekci.

„Naše tvorba je určena lidem, kteří ocení kvalitní oblečení s dlouhou životností. Pro ty, co chtějí podpořit domácí produkci, lokální designéry, znají náš příběh a filozofii a v neposlední řadě chtějí mít ve svém šatníku kousek, který je vyroben v limitovaném počtu kusů,“ doplňuje Alice Klouzková.

Značku SISTERSCONSPIRACY založily v roce 2005 Alice Klouzková a Jana Jetelová, absolventky pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Od začátku se zaměřily na módní pánské oblečení, které i po skoro 15 letech fungování značky tvoří hlavní portfolio. Postupně ale kolekce doplnily i o dámské modely.

SISTERSCONSPIRACY tvoří malé kolekce s limitovaným počtem produktů vyrobených pouze v České republice. I většina použitých materiálů je vyrobena v ČR nebo v Evropské unii. Spolupracují s vynikajícími švadlenami a malými lokálními firmami, dbají na poctivé řemeslo a precizní krejčovské zpracování, důraz je kladen i na perfektní střih a originální detaily.
Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!