prázdninový kurator

tenhle zine budou psát kočky. jelikož kočky se všeobecně zajímají o místa spojená s designem, módou, kulturou a uměním, občas vás s sebou vezmou někam na výlet. seznámíte se u toho s talentovanými lidmi, podíváte se, co se nosí a mlsá a zjistíte, o kom a o čem se mluví. naše fotoreporty vás na chvíli teleportují na jiné místo v minulém čase. na rozmarně letní instalaci do galerie kurator s námi tentokrát jdou i čtenáři jedenácti koček, příště už ale budeme brát exkluzivně vás, co jste s náma zakotvili na MOLO7. půjdeme spolu třeba do kavárny nebo se projedeme na kole. a možná obojí.

 

 

concept store kurator otevřel nedávno a už jsme si ho stihly oblíbit. je to jeden z nejzajímavějších prostorů propojujících umění, design a módu, které se u nás v poslední době objevily. výtvarnice martina malá a grafický designér jan košátko, kteří za jeho konceptem stojí, nazývají svůj počin 'obchod s kurátorskou činností'. v malém 'pokojíku' v ulici karolíny světlé chtějí každý měsíc vytvořit nový tematický výběr designérů a umělců. pravidelnou instalaci doplňuje i hudební podcast a nový přírůstek do speciální limitované edice 'kurator basic', ve které se pro letošek představí obyčejné bílé tričko v osobitém přepracování známých návrhářů – na světě už je design od alešbáry a zuzany veselé. pro majitelku martinu malou je otevření galerie splněný sen. jako designérka šperku (trudi for dolls) a polovička návrhářského dua belka (společná módní značka martiny malé a andrey lojkáskové představená poprvé na předloňském designSUPERMARKETU) měla k vytvoření takového 'konceptu' estetické předpoklady a také spoustu kontaktů. celek však lahodí našim očím hlavně proto, že se na něm podílí řada 'es' současné designérské scény.

 

 

na premiérové červnové instalaci se představila nová značka životních partnerů zdeňky imreczeové a petra foltery fiorina fury (seženete na MOLO7 tady). ve světě současné české pánské módy působí jejich avantgardou šmrncnutý minimalistický styl jako zjevení. momentálně tu najdete jednu z hvězd pohybující se mezi prahou a paříží, petru ptáčkovou. svou poslední kolekcí 'zahrada' nadchla maastricht, tím, že nebezpečně koketuje s haute-couture, zas nadchla nás. navíc její košilové šaty poseté drobnými kytičkami a ostatní oděvy zpracované v poetickém trnkově duchu skvěle korespondují s 'rozmarně letní' instalací, která je v kuratoru o prázdninách k vidění.

na vernisáži voněly makronky z brněnský republiky a ve váze květiny, porcelánová zvířátka minky klbečkové roztomile polehávala pod poklopem a papíroví ptáčci ve vitríně, jež je dílem scénografky denisy strmiskové, snad i cvrlikali. na krásnou chvíli nám tak přestalo vadit, že trávíme léto v rozpálený praze.

 

 Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!