prague fashion weekend právě začal

minule jsme si něco pověděli o doprovodném programu; že máte přijít na sobotní workshop, který organizuje MOLO7, tak už víte. teď se podíváme na program hlavní. PRAGUE FASHION WEEKEND totiž dnes oficiálně odstartoval.

nabídne 45 přehlídek (program najdete tady) a ty nikdo nedá všechno, teda kromě art direktorky pfw oldřišky křížové, která na každý catwalk osobně dohlíží. my smrtelníci si musíme vybírat. co tedy nevynechat? mezi největší lahůdky programu určitě patří sobotní gala 'prague meets berlin', kde se představí jakub polanka v pomyslném matchi s berlínským designérem michaelem sonntagem. kromě berlína bude celá sobota, no vlastně skoro celý víkend, patřit českým návrhářům a my vám rozhodně doporučujeme všechny. speciálně se těšíme na kolekce dvou loňských finalistek soutěže start-up, na 'he froze' mirky horké a na 'j'ai rencontré un petit bonhomme' petry ptáčkové, ač budou svým vyzněním diametrálně odlišné (ta první bude zalitá do betonu, z té druhé k nám bude promlouvat malý princ).

pokud vás víc zajímá ready-to-wear, trendy a 'něco okamžitě nositelného', přijďte ve čtvrtek (v rámci trend show uvidíte ale i předloňskou vítězku soutěže start-up viktorii vittori a její ultravysoké flatformy). v pátek a o víkendu se představí špičky české scény, například pařížsky šmrncovní kateřina geislerová, držitelka czech grand design zuzana kubíčková, mirka talavašková, monika drápalová a značka chatty. těšíme se také na mladou ivu burkertovou (odivi) a modela/tanečníka/návrháře jířího kalfaře, jehož zimně-podzimní kolekce (samozřejmě na příští rok) vypadá více než slibně. jedním z největších taháků je pro nás ale martin havel, návrhář, o němž v předchozích letech nebylo moc slyšet, teď se snad ale všechno změní. je to totiž designér, který hravě zvládá minimalismus, nadčasovost i nadsázku. ke kolekci 'overground' (inspirované českým undergroundem) si navíc zvolil šperky naší srdcovky nastassii aleinikavi.

pokud jsou vaší láskou mladí a fresh designéři (pokud ano, vítejte v klubu), rezervujte si na ně čas v neděli (vstupenky na některé přehlídky se snad ještě dají sehnat na místě). vrcholem programu pfw totiž bude právě soutěž pro mladé talenty START-UP v neděli večer. zatímco má 'dreft fashion week' svoji černou kartu a módní přehlídku uspořádá jednomu vyvolenému, pfw předvádí všechny své finalisty. z nich pak porota, ve které letos zasedne jako speciální host i legendární jimmy choo, vybere vítěze přímo v průběhu finálového večera. START-UP má navíc dvě kategorie, oděv a módní doplněk, radovat se tak budou hned dva mladí a nadějní designéři. kristýna javůrková se bohužel v soutěži nakonec prezentovat nebude (ač byla do finále vybraná), máme ale i další favority. fascinuje nás transgender kolekce pavla berky, pleteniny jany mikešové nebo kolekce inspirovaná strukturou dřeva daniely peškové, v kategorii doplněk zas boty markéty šohajové z umprum. bude to prostě napínavé.

zítra ráno přijíždí jimmy choo a svou celebrití aurou tak zaštítí český svátek módy. po praze bude jezdit extraspešl MB limuzínou. my doufáme, že nebude pršet, nemáme totiž momentálně ani MB deštník. jako správný trempové však víme, že ve stanu, je-li dobře postaven, pršet nebude.

no a až se budete poflakovat v okolí stanu (myšleno samozřejmě fashion stanu), nezapomeňte se tvářit jakože si tykáte se všema, dokonce i s fiktivníma návrhářema a že 'uniboot' je jasnej příští trend...Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!