prague coffee festival

coffee geekové (a možná taky kávonácci) zažívali minulou neděli svátek. etiopský kávový obřad, přednášky o fair trade vs. direct trade, cupping káv ze střední ameriky nebo afriky, všechno tohle a ještě mnohem víc čekalo na návštěvníky druhého ročníku pražského coffee festivalu, který se oproti loňské lokalitě na kampě odehrával v atraktivních prostorách novoměstké radnice. kočky na svátek kávy vyrazily taky, vyzbrojené pouze těmi nejzákladnějšími poznatky - víme asi tak to, že vacuum pot vypadá děsně cool a jak z nějakýho setu 'mladý alchymista', pak taky co je hario a že na aeropress musí být kafe umletý jemněji než na pour-over. takže kávomilci kočky moc nejsou, ale jednou si pořídíme ikonickou knihu o kávě od baristky petry veselý (na místě proběhla autogramiáda, takže jsme nejspíš zaváhaly) a vzděláme se.

naše kávové diletantství nám ale přesto zážitek z příjemně stráveného sobotního odpoledne ovoněného praženými zrnky kávy nezkazilo, naopak jsme měly radost, že se můžem něčemu novýmu přiučit (jak připravit pravou tureckou kávu nebo jak se dělá tzv. stop-motion animace v animační dílně pod vedením aerofilms) a něco novýho se dozvědět (jak je direct trade vlastně častěji vůči pěstitelům kávy 'férovější' než byrokracií hnanej label 'fair trade').

bylo vidět, že milovníci kávy se sešli v hojném počtu, v hlavním sále bylo permanentně narváno a obejít celou halu byla chvílema otázka hodně pevných nervů. největší zájem pochopitelně vzbudila baristická exhibice františka roháčka, baristy roku 2013. téměř neprodyšně uzavřel prostor roj přihlížejících taky u prezentace kavárny ema (náš report z kavárny najdete tady), která svůj prostor pojala jako 'kávovou laboratoř' kompletně s ochrannými brýlemi a bílými plášti.

a co jsme si z festivalu kávy odnesly my kočky? jako tradičně vedly naše prvotní kroky instintivně ke stánku s občerstvením. ten měli na starosti organizátoři mama coffee a k naší velké radosti se na stole přeplněným jídlem našlo i mnoho vegan dobrot. nevěděly jsme, co vyzkoušet dřív, tak jsme se toho snažily zvládnout co nejvíc - jablečno-dýňový muffin, nakládaný lilek, bagel s hummusem, bagel s pomazánkou z červené čočky...

především jsme si ale odnesly poněkud šokující poznání, že nám dost chutná pravá turecká (jo, ta hodně sladká) káva ovoněná kardamomem. narazily jsme na ní v sekci alternativních příprav káv, kde nás čekalo jediné zklamání sobotního dne - žádný vacuum pot. těšíme se na příští ročník a doufáme, že to tentokrát bude i s tím alchymistickým setem.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!