postapokalyptický nákupní ráj jménem kolbenka

bleší trhy na kolbence jsou mezi pražákama vyhlášeným lovištěm všemožnýho bizáru z minulosti (starožitnosti z pozůstalostí a konťáků, retro a vintage všeliccos) i současnosti (cukrovinky s prošlým datem spotřeby a elektronika, kterou znáte z telky). kousek od stanice metra kolbenova vhodíte do turniketu kovovou dvacku a vstoupíte do postapokalyptickýho nákupního ráje o rozloze 50 tisíc metrů čtverečních, který dokresluje kulisa rozpadlých továrních budov.

cenné rady: přijít musíte brzy ráno, trhy začínají v 7. neberte si na sebe designový hadry, retro vás pak vyjde pěkně draho a nikdo vám neuvěří, že vám je osm stovek za kočku od niklový příliš. pokud jste uzavřenější povahy, vemte s sebou společenskou, v ideálním případě i univerzálně atraktivní kamarádku, která vám vyjedná dobrou cenu. ze sobotních či nedělních nákupů na kolbence pak odejdete šťastní (když je vítr, tak i plní prachu) a s plátěnkama naditýma roztodivnostma. sháníte-li třeba starý knížky, desky, mechanický plechový hračky, pohádky do projektoru diax, fotoalba, lyžařskou kombinézu z rannejch osmdesátek, kšiltovku se strýčkem skrblíkem a jiný poklady, bude vám postindustriální kolbenka rajskou zahradou.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!