polanka a orten

módní fotoeditorialy bet orten nikdy nepůsobí jako prvoplánová fešn. na prvoplánové fešn snad není nic špatného, editorial by měl ale nabídnout něco víc. uznávaná fotografka orten ověnčená titulem fotograf roku 2012 na cenách czech grand design, dokáže na svých fotografiích skvěle zachytit genia loci daného místa a vytvořit atmosféru, která vás k nim připoutá, aniž byste dokázali vysvětlit proč. ostatně, tak to u dobrých fotografů bývá.

fotografický soubor beltine je vlastně kampaní k poslední kolekci návrháře jakuba polanky (SS 2013), která je pojata jako oslava “čarodějek dnešních dní“.  vznikl skutečně 30.dubna, ve svátek zvaný též beltine, v den, kdy lidé zapalovali  ohně, aby se  symbolicky rozloučili se zimou. keltská tradice slavila beltine půl roku po dušičkách, tedy halloweenu, a stejně jako svátek zemřelých zachycuje bytostné sepjetí člověka s přírodou a jeho mysteriózní, spirituální rozměr. jeho temné vizuální ztvárnění na fotografiích orten vyvěrá i z toho, že byl později spjat s upalováním čarodějnic.  silné, charismatické ženy s duchaplným výrazem a tajemným nitrem tu ztělesňuje návrhářova múza olo křížová, fotografka bambi christa a tanečnice nataša novotná.

jak víme, polanka svým „čarodějnicím“ rozumí. navíc také sám dokáže ženám učarovat. jeho šaty si vás podmaní, vyjadřují něco  niterného a žensky intuitivního, snad mají magickou moc. spojení polanka – orten nám tak přijde ideální a doufáme, že beltine nebude jejich posledním společným počinem.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!