design pro pokročilé v galerii/czd

v rámci týdne přístupného designu pořádaného sdružením czechdesign se v galerii/czd představila výstava 'design v nejlepších letech', reflektující potřeby u nás často opomíjené skupiny - seniorů. ač je stárnutí přirozená vlastnost člověka (přestože se některé kosmetické firmy snaží tvrdit opak), svět designových vychytávek se točí hlavně kolem mladých, energických a krásných lidí. s postupně zhoršujícím se zrakem a pohyblivostí se tak nějak tiše počítá, designéři se ovšem většinou v projektech napomáhajících plnohodnotnému prožití stáří zrovna nepředhánějí. a právě to si dalo za úkol občanské sdružení czechdesign změnit. v rámci výstavy kurátorované finskou designérkou a odbornicí na přístupný design päivi tahkokalliho a šéfredaktorkou czechdesign.cz veronikou loušovou se rozkrývá téma přístupného bydlení a produktového designu, ergonomicky i jinak uzpůsobeného právě potřebám starších a méně pohyblivých jedinců. expozice má sloužit nejen jako inspirace pro designéry; klade si též za cíl přiblížit problematiku přístupného designu a kultury stárnutí široké veřejnosti. je ostatně jenom na nás, jak bude naše společnost ke stáří přistupovat.

až budou kočky v letech, kdy budou moct bejt featurovaný na úžasným streetstyle blogu advanced style, pořídí si hůl z edice 'no country for old men' od italsko-singapurské značky lazavecchia+wai (víc tady) a rozhodně taky lupy od naší srdcovky nastasii aleinikavy (víc o její kolekci 'moje optika' se můžete dočíst v našem reportu z letošních diplomek umprumáckýho ateliéru k.o.v. s touhle kolekcí nastassia mimochodem taky soutěží o národní cenu za studentský design 2013, hlasovat pro ní můžete zde). než do toho advanced stylu dorostem, budeme se zatím parádit nastěnčinýma šperkama. ty k naší radosti najdete i na MOLO7.

výstava potrvá do 1. listopadu, galerie/czd je příjemná a útulná, její návštěvu navíc můžete spojit s exkurzí do nedaleké prodejny naší oblíbené papírenské značky papelote. tak neváhejte.

11kKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!