Otevřená scéna na ípáku za lepší prahu

kočky si sice daly za cíl čtenáře prostřednictvím fotoreportů teleportovat v prostoru i čase, nehodláme si ale šušnit všechno pro sebe - naopak se chceme pokusit dát vám možnost teleportovat se předem na místo i s náma a časem se tak můžete těšit i na kalendář zajímavých akcí, jimž kočky zapůjčí doporučující pracku.

tentokrát máme pár dní zpoždění - prostor pro spontánní činnosti na otevřené scéně i.p. pavlova je v provozu už od minulého pátku, což kočky zaspaly, jelikož daly před rozpálenými ulicemi prahy přednost chládku lesního potůčku nebo zmrzlině z produkce svobody zvířat na hudebním festivalu (a určitě jsme nebyly samy) - ale snad lepší pozdě než později. a o čem to vlastně mluvíme? o jedné ze snah alespoň trochu zlepšit kvalitu žití v motoristicky rušném prostředí hlavního města a taky přitom upozornit na problematiku měst stávajících se čím dál víc unfriendly vůči svým obyvatelům.

od 26.7. do 10. 8 se náměstí i.p. pavlova sužované blízkostí nejrušnější pražské křižovatky alespoň na chvíli promění v prostor věnovaný veřejnosti a to díky iniciativě centre for central european architecture (nebo prostě centra středoevropské architektury). to si klade za cíl městský prostor navrátit jeho obyvatelům a proměnit pražskou magistrálu na kvalitní pražskou třídu. na 'podkladu' pro otevřenou scénu - velkoplošné malbě patrika hábla - se po dobu dvou týdnů mají konat workshopy, přehlídky, filmové projekce, koncerty, dj sety, ale i turnaj ve stolním fotbale nebo prodejní výstava designu. každý den navíc bude k dispozici půjčovna kol okolo a stánek kavárny prostoru, v němž třeba dostanete kafe zadarmo, pokud se zrovna vracíte z placení pokuty za černou jízdu emhádéčkem.

projekt magistrála = nová pražská třída bude na pavláku fungovat ještě deset dní, program všech nadcházejících i uplynulých akcí naleznete na wordpressových stránkách projektu. kočky už stačily navštívit supersekáč na magistrále a filmovou projekci dokumentu architekt odpadu o géniovi michaelu reynoldsovi, do budoucna si nechceme nechat ujít sobotní 'dyzajn na ípáku' či další filmové projekce zprostředkované distribuční společností aerofilms.

celou iniciativu můžete mimochodem podpořit prostřednictvím crowdfundigového portálu hithit.cz. víc o crowdfundingu a o tom, že ho kočky mají dost v oblibě, se můžete dočíst na kočičím blogu zde.

a ty z vás, kdo si vedra užívají na chatě hluboko v lesích, na pláži u moře, nebo třeba doma ve sklepě a nechtějí se výhni pražských ulic ani přiblížit, tam v nějakém z našich příštích reportů vezmem s sebou.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!