O FOCENÍ S ADÉLOU POLLERTOVOU

mimoto, že je Adéla Pollertová sólistkou Národního divadla a v Černé labuti právě otevřela taneční školu, vystupuje také jako ambasadorka projektu MOLO7. móda ji totiž moc baví. v malé anketě, kterou jsme ji zaslaly, se dovíte, na jaký divadelní kostým nemůže zapomenout, kdo jí šil svatební šaty a který z kousků, co měla při focení na sobě, už má zamluvený.


Atypické tílko z kolekce introspection - 1,250 Kč, Ručně malovaná sukně z kolekce introspection no. 1 - 2,650 Kč, Design modelů - Segrasegra

co nosí primabalerina, když není zrovna na jevišti? jako malý holky jsme si myslely, že baletka v tutu sukýnce a punčoškách i spí (proto jsme chtěly být baletkou). teď si tím nejsme jisté. nosíte třeba i tepláky?  

Úplně nejraději nosím velmi elegantní a hlavně ženské modely. Skoro vždy mě na ulici můžete potkat na jehlách. Sice se v nich po Praze skoro nedá chodit, ale já je miluji. Frajeřina, těžká dřina... No a tepláky na mě můžete vidět tak maximálně na baletním sále. To opravdu není moje parketa.


Circle dress black - 1,980 Kč, Design - Kristýna JavůrkováPunčocháče strom - 460 Kč, Design - PipiPunk

divadelní kostýmy se nechávají šít, jak je to s tanečními botami? vyrábí se u  nás vůbec baletní piškoty, nebo je to import?  

Baletní boty jsou dvojího druhu. Máme piškoty - to jsou boty měkké, neboli soft a pak máme špičky - tvrdé boty, na kterých se stojí. Stojí se na špičce, tak proto špičky. Tyto špičky se bohužel momentálně v Čechách nevyrábějí, a tak se musí dovážet. Každý tanečník má svou oblíbenou značku, tvrdost, tvar atd. Je v tom velká věda. Já si nechává vozit špičky z Anglie, kde mi je vyrábějí přímo na míru. Ale i tak není jedna bota jako druhá a občas mi nesedne, to mám pak puchýře. Naštěstí těchto "zmetků" není moc.


Lazy eye krajkové šaty - 10,900 Kč, Design - Lazy Eye, Ultra lux, black and gold - 3,300 Kč, Design - Tres Noir

vzpomněla byste si na váš nejoblíbenější taneční kostým, nebo tuhle stránku při tanci vůbec nevnímáte?

Ale ano. Ráda se líbím, a to i na jevišti. Mimo kostýmu labutě, který pro baletku jako Svatý grál pro každého křesťana, mě asi nejvíc dostaly kostýmy k baletu Bernstein Dances. V angažmá v Hamburku jsme tento balet dělali ve spolupráci s Gorgiem Armanim, který se chopil kostýmů. Nejen jeho velká večerní byla "vymazlená". Až nám všem bylo strašně líto se v těch kostýmech válet na zemi při tanci..


Darker - 1,800 Kč, Design - Katoo, Kabela volavky velká - 3,850 Kč, Design - La Femme Mimi 

sledujete českou módu? zajímáte se o původ oblečení, které nosíte?

Českou módu sleduji a baví mě. Například své svatební šaty jsem si nechala šít od Liběny Rochové. Byly neuvěřitelné, originální, krásné.


Lazy eye sukně - 2,150 Kč, Design - Lazy Eye, Triko shoes - 710 Kč, Design - youngprimitive, Eggo sapir červená - 2,500 Kč, Design - eggo 

který z módních outfitů, jež  jste měla při focení editorialu na sobě, vám osobně nejlépe sedl? pořídila byste si některý z modelů do vlasního šatníku?

Asi nejlépe jsem se cítila v ručně malované sukni od Segrasegra. Už ji mám zamluvenou a tento týden si ji koupím. Dále jsem si již pořídila tmavomodré šaty od KATOO. Ty mi sedly snad ještě dřív, než jsem si je oblékla. Krásné modely, a to nemyslím jen tyto dva!


Svatební šaty - sněhobílá šedesátá - 13,900 Kč, Design - Kristýna K., Folk kočky - taška - 2,300 Kč, Design - Goshico, Envelope bijoux červená A - 570 Kč, Design - Kow

od srpna je otevřená vaše nová baletní škola, Baletní Akademie Adély Pollertové v Černé labuti. co si mají vzít zájemci na sebe? 

Na baletní sál rozhodně něco pohodlného, v čem se dobře cítí. Začátečníkům doporučuji např. legíny, tričko a na nohy ponožky. Piškoty si můžou zakoupit přímo u mě v Akademii. Společně je vyzkoušíme a vyladíme velikost a tvar. No a na terasu po cvičení, kde si každý může dát nějaký drink, je dress code toho nejširšího spektra.


Daire - hedvábný kabátek - 4,200 Kč, Design - MonaRosa, Wide leg trousers - 2,777 Kč, Design - Daniela Pešková, Goddess - světle šedá - 2,300 Kč, Design - Goshico


Tutu dots - 2,377 Kč, Design - akari, Tričko bílá třešeň - 910 Kč, Design - mayda, Čelenka crystalic - 1,110 Kč, Design - samodivaKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!