nejteplejší týden v roce

zatímco se nás meteorologové snaží obalamutit tvrzením, že letošní horka jsou už passé, kočky dobře ví, že nejteplejší tejden v roce je teprve před náma.
počínaje dneškem začíná bohatý program prague pride, týden trvající přehlídky, jež se snaží bojovat proti diskriminaci těch, co se nevejdou do genderových škatulek většinové společnosti.

letošní festival má bohatý doprovodný program. zahájen byl dnes, tedy v pondělí 12. srpna, fotografickou výstavou [čti kamingaut] na piazzetě národního divadla. coming out je totiž hlavním tématem. dvanáct velkoformátových portrétů 'vyoutovaných', mezi nimiž najdete třeba i kočičího oblíbence martina c. putnu, jehož transparent z předloňského pochodu hrdosti 'katolické buzny zdraví bátoru' málem zmařil jeho nedávné jmenování profesorem. z festivalového obýváku na piazzetě, kde najdete například infocentrum a knížkou nebo duhovým odznáčkem si uděláte radost v queershopu, se můžete přesunout do prostoru nové scény. ta bude ve spolupráci s queer filmovým festivalem mezipatra využita k promítání hned několika zajímavých snímků - ve výběru minifestivalu s podtitulem identita ve městě najdete například americkou pecku 'liberace' s michaelem douglasem a mattem damonem v hlavních rolích, nebo snímek 'dokonalá rodina' (která, jak správně tušíte, nebude tak dokonalá, jak by si hlavní hrdinka filmu přála). vstup do kina je zdarma, konkrétní program najdete na stránkách prague pride. v pátek můžete zajít na hudební speciál queer noises prague pride, a to do klubu chapeau rouge. teplá fronta se ale bude šířit prahou především příští sobotu od 13 hodin. poputuje směrem z rytířské ulice, přes příkopy a revoluční, staromák a pařížskou až směrem na letnou. konečná bude u kyvadla a po průvodu bude následovat koncert (stejně jako všichni se asi nejvíc těšíme na hercules and love affair soundsystem) a jarmarq neziskovek, jejichž činnost je spojená s podporou lgbt komunity.

a jak vypadal první český teplý a duhový průvod prahou, který se konal před dvěma lety? podívejte se na náš fotoreport, jedenáct koček bylo totiž samozřejmě u toho.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!