malý princ petry ptáčkové

petra ptáčková je mladá studentka návrhářství na école de la chambre syndicale de la couture parisienne, která se pohybuje mezi prahou a paříží. má bohatou fantazii a přenáší ji i do své tvorby. z petřiných kolekcí býváme standardně paf, teď tomu nebylo jinak. j'ai rencontré un petit bonhomme (potkal jsem človíčka), kolekce inspirovaná exupéryho malým princem, rozhodně patří k tomu nejlepšímu z letošního mb prague fashion weekendu. oproti loňskému roku se petra evidentně soustředila víc na fashion art, u kterého se víc než na nositelnost myslí na koncept a umělecký efekt. tenisky, kšiltovky a batůžky dodaly oblečení streetový charakter, některé modely vyžadující mnohahodinovou ruční práci však přidaly ke streetu i duch haute couture. v maxi parukách nebylo poznat, kdo je muž a žena, bytosti v naddimenzovaných oblečcích tak působily skutečně jako malé bezelstné děti, jako 'malí princové' z jiné planety. celý dojem byl pohádkový, jak se ostatně sluší na návrhářku, která sama svůj styl charakterizuje jako magický realismus.

...a na závěr vyšvihla petra, která je svými kaskadérskými skilly známá, i malý akrobatický kousek.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!