koncert na náplavce za lepší život

my kočky, co spolu píšem blog, jsme se před nějakou dobou rozhodly, že vykrademe bezmála dvacet let starej formát český mutace časopisu elle, rubriku s názvem 'lepší život'. v ní se pravidelně objevovaly inspirační tipy ze zahraničí, o tom, že jde věci dělat jinak a občas krom vlastního prospěchu myslet taky na ostatní, že je fajn zakládat občanský iniciativy, chránit životní prostředí a nepropadat bezhlavýmu konzumu, protože planetu přece máme jenom jednu. posteskly jsme si o tom na našem blogu tady, popravdě jsme ovšem v iniciativě rubriku oživit nebyly zrovna důsledný. chceme to teď napravit a využít k tomu náš prostor tady - rády bychom tu touhle cestou přinášely postřehy o inovativních myšlenkách, produktech, projektech a občanských sdruženích jdoucích proti mainstreamovýmu proudu. prostě věcí, který podle nás mají potenciál zlepšit kvalitu našich životů. 

jako první bychom prostřednictvím 'lepšího života' chtěly upozornit na jednu filantropickou iniciativu stojící za akcí, jíž se budete moci zúčastnit už zítra 7. srpna na rašínově nábřeží před bajkazylem na náplavce. od 16 hodin odpoledne zde proběhne benefiční koncert pro vystěhované obyvatele ostravské čtvrti přednádraží. nelehká situace sociálně vyloučených, postupující gentrifikace měst, byznys s chudobou a protiromské pochody značí, že s naší společností není něco v pořádku. solidární akce ve prospěch utlačovaných jsou naopak symptomem probouzející se občanské společnosti. vstupné bude dobrovolné a výtěžek z něj poputuje na kauce a náklady spojené s nuceným stěhováním, díky nimž se některé rodiny zadlužily nebo skončily v ubytovnách, jelikož jim město ostrava odmítlo poskytnout náhradní sociální byty.

vystupující kapely by přitom hravě dokázaly vyprodat kultovní strahovskou sedmičku - vousatí srdcaři ve flanelkách please the trees, indie miláčkové black tar jesus, legendární hádkóráři lahar nebo alternativní rapper bonus. ten mimochodem nedávno vyprodukoval song 'sám černou nocí', k jehož videu byla použitá stopáž z nedávnejch protiromskejch pochodů. na video se můžete podívat tady

během akce bude na místě fungovat vegan 'cukrárna' a pokud stejně jako my obdivujete pekařský umění ježků bez krutosti, aka cruelty free hedgehogs (obzvlášť pokud jste využili příležitostnou možnost ochutnat ježčí dobroty v kavárně moment), určitě vás potěší, že zde naleznete zákusky mimo jiné z jejich produkce. a bude taky zmrzlina a limošky od prágru

k tomu všemu se po skončení koncertu, tedy cca po desáté večer, bude konat dobročinná dražba zajímavejch artefaktů - ve hře bude mimojiné sítotiskový plakát k alleycat závodu (z nějž jsme před nedávnem přinesly report) od horylesy nebo upcyklovaná ledvinka z duší od kola od značky ségraségra.

několik dalších fotek toho, na co se můžete těšit, najdete ve fejsbukový galerii tady.

 

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!