galerie WXHBT: beyond jewelry

galerie we exhibit: contemporary jewelry and objects je u nás unikátním jevem: nechce totiž šperky pouze prodávat, povyšuje je do role uměleckých objektů. svůj prostor otevírá i autorům, jejichž tvorba se pohybuje na pomezí designu a umění, lidem, kteří šperk vidí nejen v jeho dekoračně-reprezentační funkci, ale uvědomují si i jeho potenciál coby uměleckého předmětu, jež má hodnotu sám o sobě. galerie je sice otevřená teprve od začátku prázdnin (na report z otvíračky se podívejte sem), v rámci cyklu 'beyond jewelry' však hostí již svou druhou autorskou výstavu. autorkou originálního konceptu a současně kurátorkou galerie je monika hanková.

svou činnost zahájila galerie WXHBT výstavou 'dotykem vytvářet' umělce štěpána růžičky, absolventa ateliéru k.o.v. na pražské umprumce. jeho osobité vyjadřování s morbidním nádechem vyvolává silné reakce, velký ohlas měl i na české módní scéně díky své spolupráci s mladou oděvní návrhářkou mirkou horkou. sám se pohybuje mezi různými žánry, působí nejen jako designér a umělec, ale i jako hudebník.

momentálně můžete v galerii navštívit výstavu šperků/objektů české designérky usazené v paříži jany rollové. na soubor pozoruhodných abstraktních objektů, vystavených pod jménem 'kruhy', si nechala vyrobit speciální materiál z lisovaného plastu potažený lesklou zrcadlovou fólií. z dvojdimenzionálních geometrických tvarů pak pomocí spojování vytvořila objekty ve 3d, které nám připomínají třeba futuristické mořské sasanky a korýše (sama instalace šperků na barevném podkladě vytváří dojem jakéhosi mořského dna) nebo sci-fi šperky jako stvořené pro princeznu amidalu.

'kruhy' jsou provázané s fotografickou výstavu francouzského sdružení collectif 5.6, které představuje české návrháře spjaté s paříží na černobílých analogových fotografiích. úspěšný projekt mode.cz se tento týden totiž přesouvá z paříže do českého centra v praze, kde budou fotky k vidění od 6. do 25. září. konceptuální šperky jany rollové na nich rozhodně nepřehlédnete.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!