jana minaříková je novou arfashion designérkou

arcolor zas našel, co hledal - svého arfashion designéra. ten příští rok s novou kolekcí vyrazí do ulic prahy, tak jako v sobotu sadra švehlíková. volba jany minaříkové se nám jevila jako jasná, propracovanost kolekce po technické, estetické i konceptuální stránce převyšovala ostatní finalisty. možná je to i tím, že se jana již několik let návrhářství profesionálně věnuje (technickou univerzitu v liberci absolvovala v roce 2009). známá je kvalitním zpracováním a elegantně-ležérním stylem. první vlaštovky vítězné kolekce 'poušť' jste mohli vidět už na jaře v rámci prague fashion night (fotoreport tady). již tehdy nás zaujalo, že v ní autorka použila neobvyklé textilní materiály, např. vlákna z cereálních proteinů. jana je nám ale sympatická o to víc, že spolupracuje výhradně s evropskými a tuzemskými výrobci látek, usiluje o ekologickou likvidaci textilního odpadu a vybírá látky šetrné k životnímu prostředí. pokud vás její tvorba zaujala, můžete se přijít podívat na uvedení její nové kolekce 'ráno s tebou' v rámci mercedes-benz prague fashion week (20.9., 17:30) do štencova domu v salvátorské ulici.

na sobotní přehlídce 8 ar-finalistů (přehled soutěžících najdete tady) se nám líbily i ručně pletené svetry polské návrhářky marty iwaniny (kolekce 'roboty reczne'), absolventská práce michaely mathonové 'shell-ter', u které nás zaujalo hlavně precizní zpracování a 'evoluce' petry pitelkové s motivy šupin a hrotů připomínajících hřbet a kůži prehistorických živočichů.

jana minaříková, michaela mathonová a petra pitelková krátce před přehlídkou.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!