EMA má kávu

v minulosti jsme předeslaly, že vás prostřednictvím tohohle zinu budeme brát na zajímavá místa, o nichž si my kočky myslíme, že by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. a začneme hned naším nejnovějším objevem.

soudě dle internetových válek grafomanů na straně kávomilců a těch, co je označují za coffee nazi, popřípadě 'gastrofašouny', je velkým tématem poslední doby káva. kromě vzájemnýho osočování se obou zmíněných táborů lze tenhle trend naštěstí zpozorovat i jinde - o lokálních pražírnách si cvrlikají vrabci na střeše a kavárny nabízející výběrovou kávu u nás rostou jako houby po dešti. coffee geekové se radujou, že i k nám dorazila nová vlna kaváren a 'coffee shopů' a kdo chce turka, ten má smůlu a musí zůstat doma.

k tomu nejzajímavějšímu na lokální kavárenské scéně jednoznačně patří nedávno otevřený espresso bar EMA. najdete ho v budově akademie věd (hned vedle knihkupectví academia, body navíc!) poblíž pražského masarykova nádraží.

tenhle lehce do industriálna hozený ráj milovníků kávy sleduje trend evropských kaváren, kde zkrátka nejde jenom o nějaký to příjemný povalečský posezení. tady jde hlavně o kvalitní kafe. i když sezení tu rozhodně příjemný je - postarali se o to architekti pavel griz a lucie trnková (která stojí i za kavárnou i need coffee a napůl taky za naší milovanou značkou leeda) svojí hrou na návrat do školních lavic, respektive židlí (to ta budova akademie věd, konkrétně tu sídlí ústav pro českou literaturu), a otevřeným, zbytečnými dekoracemi nezatíženým prostorem. bar i s vybavením je navíc na míru šitý baristům - víc o technickém zázemí si můžete přečíst v tomhle rozhovoru s baristou adamem neubauerem.

na první pohled je zkrátka vidět, že EMA kávu miluje. a aby ne, je totiž mladší sestrou vyhlášenýho café lounge. mladší, modernější, ale o nic míň kávyznalá - točí se tu výběrové evropské pražírny (my jsme narazily na český doubleshot, britský square mile a norský solberg & hansen), k zakoupení tu najdete nejen kávové zrno, ale i příslušenství na jeho přípravu. a pokud se chcete vzdělávat, zdejší velezkušený staff pořádá neformální ochutnávky kávy, neboli cupping (takže je dobrý sledovat jejich facebookový stránky).

jak takovej cupping probíhá se s náma teď můžete podívat:

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!