moderní výšivka je kůl

všimli jste si? v poslední době jsou ruční práce dost v módě. jejich provozování může překvapivě nést i politický obsah (jen vzpomeňte na guerilla knitting nebo na slovenskou kundy crew), někdy je štrikování zcela apolitické a slouží pouze k relaxaci (někdo jezdí na longboardu, jiný doma radši plete ponožky). my pro vás máme takový trendy tip, to pokud byste se v tomto ohledu rádi něčemu přiučili:

za projektem love revamp stojí eva adamcová, absolventka oděvního návrhářství na zlínské UTB a v současné době designérka na volné noze. skrze něj se snaží nalézt nový vztah k našemu oblečení. znepokojena současnou nekvalitní (nad)produkcí módních řetězců a konzumací fast fashion, rozhodla se učit lidi, aby si své oblečení nezamilovali pouze na jednu sezónu a pak jej vyměnili za nové trendy kousky, ale aby jej milovali tak, jako lidé za starých časů. sama má ráda kvalitní oblečení a než by si koupila další jednorázovku, starý obleček zkrátka 'revampne', tj. předělá tak, aby měl zas šmrnc. eva je taky blázen do ručních prací a strašně ráda vyšívá. revamping pomocí výšivky je proto její oblíbený druh revampingu. již druhý rok pořádá kurzy výšivky pro veřejnost, kde v malých skupinkách učí začátečníky či mírně pokročilé (procvičíte si řetízkový steh, zjistíte, co je lazy daisy a vylepšíte si třeba vaše oblíbené tričko). kurzy na podzim jsou již vypsané (jestli vám vyhovují termíny se podívejte sem) a kočky - coby úspěšné absolventky - je velice doporučují.

eva si nedávno výšivkou ozdobila plátěnky značky novesta, model star. co si na jejím kurzu vyšily kočky se podívejte zítra na kočičí blog.

foto loverevamp.comKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!