české kolekce v černé komoře

dnešní fotoreport je z vernisáže (nebo spíš vernissage) výstavy MODE.CZ/české kolekce v černé komoře, která do galerie českého centra v praze přicestovala z paříže (tam se samozřejmě jmenovala collections tchèques en chambre noire...). s nápadem pořídit analogové snímky přišla asociace českých studentů a mladých profesionálů ve francii a ve spolupráci s českým centrem v paříži nechala nafotit módu českých návrhářů spjatých s paříží. fotografové z collectif 5.6 se tvrdošíjně vymezují proti digi trendům a specializují se na černobílé analogové snímky. celek tak má trochu jinou atmosféru, než jsme ze současné módní fotografie zvyklí.

výstava přibližuje tvorbu více než desítky návrhářů, samých zvučných jmen českého módního designu (mezi nimi např. jakuba polanku, kateřinu geislerovou, mirku talavaškovou, pavla brejchu, miroslava sabo, moniku drápalovou), ale i studentů umprumky filipa jakaba, kristýnu novákovou, lay sedlákovou a letošní absolventku terezu ujevičovou. někteří se do francie zamilovali a slaví v ní pracovní úspěchy, pro jiné zas byl tamní studijní pobyt nebo stáž neocenitelnou zkušeností, která pak zásadně ovlivnila jejich tvorbu. ukázky z jejich práce jsou v českém centru také vystaveny, přičemž část šperků jany rollové je detašovaná v galerii we exhibit: contemporary jewelry and objects, jak jsme o tom nedávno informovaly v reportáži ze sólo výstavy téhle v paříži žijící designérky.

fotky i modely můžete stále ještě spatřit na vlastní oči, a to do 25.9. (české centrum, rytířská 31, praha 1). rozhovor s organizátorkou si poslechněte v rozhlasovém archivu pořadu modeshau (je to sice archiv, interview je ale staré sotva pár dní).Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!