čajomír fest

minulou sobotu zazářil areál vyšehradského starého purkrabství takovou plejádou barev, jakou by mohl závidět i nedávný prague pride pochod. oslava se tentokrát ovšem netýkala sexuální, nýbrž gastronomické orientace - konal se zde už 5. ročník mezinárodního festivalu pro všechny milovníky čaje, čajomír fest.

populární piknikové zákoutí pražského parku se sochami josefa václava myslbeka ovšem neožilo pouze přítomností čajomilů a vůně čerstvě zalitých lístků rostlin z rodu camellia (a taky illex, crocus a určitě ještě něčeho dalšího, co už ale kočičí čumáčky nestačily zaznamenat); stejně jako je různorodá příprava a pití nápoje zvaného čaj, tak multikulturně se profiloval program celého festivalu. a to je podle koček (narozdíl od týpka v kanadách, co přišel protestovat na nedaleký recesistický pochod proti čechům) jednoznačně plus. krom očekávaných čajových obřadů se návštěvníkům nabízely workshopy, nechyběly propriety jako bubínky a řemeslná výroba, konala se jóga, meditace i orientální a bollywoodské tance (bollywood je takový naše velký guilty pleasure).

eko zóna nabídla stánky věnované například informacím o kompostování ve městě (což se hodí, pokud zrovna nemáte vlastní a nepěstujete nějakej ten urban gardening), veganství a soucitném soužití lidí a zvířat (prostřednictvím iniciativy otevři oči), nebo portrétní galerii s příběhy lidí, kteří se rozhodli žít jinak - ať už udržitelněji, nebo občansky-aktivě. zkrátka alternativním způsobem, o nějž se snažíme i my, kočky.

sobotní odpoledne nabídlo ukázkový letně-festivalový počasí a my jsme chvílema tápaly, kterou improvizovanou čajovnu dřív navštívit a co za čaj ochutnat, kde se informovat a inspirovat a taky...kde se najíst. tušíte správně, že to, co jedenáct koček na čajomír festu zaujalo nejvíc, byla takzvaná gastro tržnice. tady chceme pořadatelům složit velikou poklonu, protože jsme prostě nevěděly, co dřív ochutnat, což se nám na podobných akcích zas tak často nestává (a fronty zde často byly menší než u čajových stolků). nakonec jsme tak obešly téměř všechno - seitan burger v čajovně cherubín, 'lesní´' tofu burger s houbovým ragú a domácí brusinkovou zavařeninou z produkce gastro tour, rajčatovou polívku spolu s raw meruňkovýma kuličkama s pistáciema a jahodový 'cheesecake' od stromu života, meníčko od restaurace gopál a hummus (bohužel už nevíme od koho). nutno podotknout, že jsme se najedly výtečně a asi tak na tři dny dopředu.

zdá se, že letošní největší svátek čaje byl pro nás hlavně o jídle. ale co byste taky chtěli od koček, žejo. už teď se nemůžeme dočkat příštího ročníku a pořadatelům děkujeme za skvělou akci s hippie atmosférou, díky níž vám připadá naprosto v oukeji běhat bosky po pražským parku a ještě u toho jako bonus vyprudíte nějakýho toho příslušníka radikální pravice.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!