umprumka na fashion weeku

v rámci propagace mladých designérů a české módy zařadily pořadatelé fashion weeku (ex-dreft, ex-pfw) na program i přehlídku s názvem 'projekt bohemia'. vydařené klauzurní práce studentů ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením liběny rochové jsme mohli na UMPRUM vidět už letos v zimě v rámci artsemestru, tedy na výstavě určené veřejnosti. o tom se ostatně můžete přesvědčit v jednom únorovém fotoreportu. jelikož je opakování matka moudrosti a oblečení nejlépe vynikne na lidském tělem, rády jsme si modely od moniky krobové, barbory procházkové, ondřeje kinského, kateřiny plamitzerové, karolíny karpíškové, antonína šimona a dalších daly znova. do prahy se nedávno vrátily z českého centra v new yorku, asi abychom si je tu mohli vychutnat k sobotnímu obědu na alšově nábřeží [start přehlídky 13:00, pozn.red.]. škoda jen, že se nepodařilo připravit ve spolupráci s mladým 'kreativním týmem', kterým ateliér liběny rochové nepochybně je, i nějaké překvapení. to však bylo zřejmě mimo možnosti fashion weeku, který svůj zápas o 'jméno' zatím prohrává.

tématem studentských kolekcí 'bohemia' byla lidová slovesnost, folklor a tradice. na mole se tak proběhly svébytné interpretace regionálních krojů, tradičních oděvů, košilek a zástěrek. městský fashion stan díky tomu prostoupila těžko definovatelná poetika venkova a starých časů se zdáním idylky čistého a prostého života v rytmu přírody.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!