BLACK josefiny bakošové

kromě impozantního přehlídkovýho mola v kostele, o kterém už jste asi něco slyšeli, si našly kočky čas i na pár módních akcí a přehlídek na jiných místech designem toho času posedlý prahy (... že se stále vracíme k tomu designbloku). josefina bakošová aka chi-chi tak například představila svoji novou kolekci 'BLACK' v soukromí svého ateliéru, který se nachází nad její galerií hard-de-core. ateliér chi-chi je krásný a vedou do něj krásné schody...

loni se designbloku účastnila instalací v openstudiu s kolekcí 'laně a vlci', letos se představila o něco komorněji. kromě jejích oblíbených kabátů a sak s variabilním zapínáním najdeme v ryze elegantní kolekci i večerní šaty. kolekce se sice jmenuje 'BLACK', zdaleka však není celá černá. hlavním zpestřením je použití ručně tkaných a potištěných látek ze subsaharské afriky. ty jsou mimo jiné specifické tím, že se dají sehnat pouze v přesné délce a šířce použitelné na africký kaftan. obdélníky o délce 5 yardů - tedy 5, 4 metrů - pocházejí z nigerijského hlavního města lagosu, jednoho z největších afrických trhů s látkami. šperky pak speciálně ke kolekci vytvořila karla olšáková, která se inspirovala geometrickým tvarem těchto látek. typický josefinin minimalismus a ostatně i technické vzezření šperků tak tvoří k barevným vzorovaným látkám silný protiklad, na jednom oděvu tak koexistují dva odlišné světy a filozofie.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!