Bike, punk a kočky v aleji

bike punx unite. ride fast! ride hard! get on your bikes and ditch the cars.  (another terrorist organization)

minule jsme tu nadhodily, že si spolu příště zajdeme do kavárny a možná se i projedeme na kole. asi jste se tak těšili na lážoplážo projížďku na kole holandskýho typu s košíčkem, pohodlným sedákem, blatníky a rámem vyvedeným v pastelových barvách.  přinášíme vám ale krev, dřinu, slzy a pot. reportáž jsme pro vás totiž připravily na jednom pražském 'alleycat' cyklozávodě. možná vám spojení 'alley cat' evokuje spíš kočku v aleji než městskej cyklozávod. tyhle závody toulavejch koček v urban podmínkách se ale přitom vyskytujou už od roku 1989, kdy se v torontu rivalský soupeření kurýrů na kolech poprvý proměnilo v neformální cyklistický (ne)soutěžení. to se od oficiálního šampionátu messengerů v berlíně v roce 1993 rozneslo nejen po evropě, ale i do metropolí po celém světě. u nás alleycat pořádají bikepunx2011 a zázemím letošního červnového závodu se stala nová vinohradská vegan kavárna moment. jestli u nás něco patří do alternativní městský kultury, je to právě tohle.

závod se neobešel bez karambolů a skrečí. také se ale neobešel bez odměn pro vítěze v podobě vegan dortu (jahodový pro vítěze a čokoládový pro nejposlednějšího z posledních, kterej dojel  “death fucking last” – dobrá motivace, třeba příští rok oprášíme skládačku a dojedem si pro dort). k úspěšnému absolvování bylo třeba nejen objet všech pět checkpointů rozmístěných mezi vinohradama, žižkovem, strahovem a libní, ale i splnit úkoly  trochu jako na dětským táboře (největší lahůdkou prý bylo nafouknout balónek, když jste u konce s dechem); jeden checkpoint byl dokonce pohyblivý a poněkud zlomyslně umístěný v jedoucí tramvaji. dort ani plakát z dílny studia horylesy jsme si sice díky vrozené lenosti nevysloužily, zato jsme si užily fajn letní odpoledne před kavárnou a dramatický dojezd závodníků do cíle. na zrychlený záznam celýho bajkerskýho dobrodružství se podívejte sem.

 Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!