arcolor: 3 kilometry na podpatcích

ARCOLOR si letos už popáté udělal z pražských ulic módní molo. modelky, které mimochodem zasluhují metál za chůzi na podpatcích (kočky, co tohle píšou, by určitě nezvládly projít takový kus prahy v botách, ve kterých 9 z 10 lékařů chodit nedoporučuje), se tentokrát oblékly celé do černého. trasu anděl - náměstí republiky - staroměstské náměstí - dlouhá (nod) si tihle černí pasažéři sice jednou zkrátily jízdou metrem, na několika místech se ovšem promenovaly sem a tam, a tak nachodily další stovky metrů.

kolekce satori loňské vítězky arcolor (tedy tzv. arfashoin designérky) sandry švehlíkové sice čerpala prvky z křesťanské ikonografie, její název však současně odkazuje k zen budhismu a duchovnímu osvícení. cesta k osvícení bude patrně trnitá, urbánně řečeno, procházet se bude po kočičích hlavách na deseticentimetrovejch podpatcích a hrát k tomu bude kapela ze středověku. nás nejvíc braly ty prostřihy a ornamenty, které připomněly sandřin vítězný projekt z loňského ornament&crime (na něj se podívejte sem).

jelikož je arcolor festivalem, který se snaží zviditelnit mladé tvůrce a studenty uměleckých škol zejména pomocí návrhářské soutěže, zítra vám ukážeme, jak to vypadalo na přehlídce finalistů v pražském klubu nod a která kolekce vyhrála (... že to byla jana minaříková s kolekcí poušť už díky našemu fejsbuku stejně víte, tak zítra alespoň ty fotky).Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!