návrat k tradicím - první workshop MOLO7

prague fashion weekend je v plném proudu, fashionisté se srocují okolo fashion stanu v pařížské a přehlídky jedou jedna po druhé. to STUDIO designSUPERMARKET je spíš zónou klidu, kde je možné nejen nakoupit autorskou módu a doplňky od českých návrhářů, ale hlavně se s nimi seznámit, nechat si od nich poradit a v rámci zajímavého doprovodného programu MBPFW - jak jsme tu již několikrát s nadšením informovaly - si je i poslechnout. MOLO7 totiž na sobotní odpoledne chystá workshop na téma 'návrat k tradicím' s trojicí mladých českých designérek.

lucie kutálková založila dnes již kultovní značku LEEDA s kamarádkou a spolužačkou z umprumky lucií trnkovou, v poslední době se však značce věnuje sama. za deset let jejího fungování nasbírala řadu zkušeností a má tak rozhodně co říct k tomu, jak se v čechách dělá móda. LEEDA totiž patří nezi nejúspěšnější tuzemské značky, na kontě má spolupráci s architektem janem kaplickým i se značkou obuvi novesta. nosí ji i hollywood (vážně). kristýna javůrková (jakoby) studuje na zlínské UTB a právě se chystá na pracovní stáž do berlína. má ráda přírodní materiály a užívá tlumených odstínů. vytváří čistou, nadčasovou módu s důrazem na kvalitní zpracování (osobní poznámka - její košile skutečně nemají chybu). ela jediová je z brna a znát jí můžete třeba z prezentace na posledním módění. říká, že se snaží zachytit 'moment křehkosti a bezprostřednosti protkaný odkazem k přírodě'. vlastníma rukama šije tašky a brašny, k tradičním řemeslům má tak blízký vztah.

workshopem bude k naší velké radosti provázet veronika ruppert, moderátorka rozhlasového pořadu modeschau, tedy bezkonkurenčně nejlepšího pořadu mapujícího českou módní scénu. s kristýnou, luckou a elou se nebudeme učit šít, jak název akce napovídá, spíš se od nich dozvíme, co pro ně znamená tradice, řemeslo a ruční práce. budeme mít příležitost nahlédnout do procesu jejich tvorby a třeba se jich i na něco zeptat. nezapomeňte, že se začíná ve 4 (start se přesunul z původně avizované 3. hodiny odpoledne). těšíme se na vás!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!