Nepřímá úměra: teploty rostou a výběr vhodných materiálů se zmenšuje

Léto je tu. Na tuhle větu většina z nás čekala předlouhou, neúprosnou zimu.  Z šatníků mizí kabáty, svetry, roláky, šály a rukavice a  vzdušné kousky se drou na povrch.
V letních, parných dnech, které nás tak narychlo přepadly, je však často těžké vychytat ten pravý outfit, tvořený splývavým, vzdušným, chladivým, nepříliš mačkavým a kvalitním materiálem.

Šaty 
1. La Femme MiMi - Pruhované šaty černobílé
2. Kristýna Javůrková - Circle Dress blue
3. Katoo - Aura Soma/M01
4. Sweet666Design - Sweetie
5. Daya - Greek Dress Sweet II. 
6. Kristýna K. - Žlutý atlas padesátých let

Až nesnesitelnou lehkost bytí v parných dnech nám zařídí několik jednoduchých typů: bavlna, hedvábí a viskóza.

Bavlna, jeden z těch klasických,  kvalitních materiálů, s kterým si však v létě potykat každý nemusí. Přestože se říká, že v bavlně se nepotí, pokud si vemete nešikovný odstín látky, jsou na ní oné pověstné, avšak v dnešním dnech čím dál tím reálnější, „kruhy“ vidět.

Náhradou může být viskóza - splňuje téměř všechny naše utopické představy. Je lehká, splývavá a chladící. Jediným negativem zůstává její mačkavost. To lze však lehce vyřešit zmačkaným typem téhož materiálu- krešovanou viskózou.

A nakonec jedna opravdu lahodná třešnička na dortu - přírodní hedvábí. Tento materiál, vyráběn z výměšků Bource morušového, je ideální materiálem na lehké a vzdušné letní šaty a halenky.  Pravdou však zůstává, že se nejedná o nejlevnější druh látky, ale v mnohých případech ho mohou nahradit umělá vlákna, která však pro chladivý obleček do horkých, letních ulic nejsou zrovna to pravé.

V dnešní době existují stovky, možná tisíce druhů látek, ale před námi přesto zůstává daleko těžší, ona nesmrtelná otázka. Jaký střih a barvu zvolit?

Místo nerozhodnosti a stresu to chce úsměv na rtech, pravému léto konečně otevřít dveře a vyrazit do butiků s pestrobarevnými, letními kolekcemi, ze kterých si určitě každý vybere nebo si vybrat něco hezkého zde na MOLO7.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!