Když tvoří L/U

Pod značkou LU tvoří Lucie Kratěnová, absolventka Westminster University London, obor módní návrhářství. Zaměřuje se na výrobu klasických kožených doplňků, jejichž jednoduché čisté linie jsou zvýrazněny originálními detaily. Kůže se potkává s kožešinou, nadčasová krása a funkčnost vítězí nad povrchní sezónností.

Při výrobě se precizně dodržují klasické rukodělné postupy brašnářského a sedlářského řemesla, velký důraz je kladen na výběr prvotřídního materiálu a v neposlední řadě i minimální ekologickou zátěž. Proto jsou všechny používané kůže činěné tříslovinou, bez chemických substancí.

Výroba je od nakresleného návrhu, přes kompletní ruční výrobu až po finální zabalení do originálního látkového obalu dílem jednoho člověka.

Všechny produkty mají na sobě kromě loga značky vyraženo i identifikační číslo. Trojčíslí kde první číslo označuje konkrétní produkt, druhé jeho barvu a třetí použitou kůži. Trojčíslí je tak dotvrzením originálnosti a zároveň vodítkem k výběru.

Při výrobě doplňků značky LU se používá pouze prvotřídní třísločiněná useň. Jde buď o kůži italskou (v ID kódu pod číslem 3, 4) z oblasti Toskánska, činěnou ručně za pomocí třísliv výlučně přírodního původu. Ty spolu s klasickými postupy děděnými z generace na generaci dodávají finálnímu produktu jedinečný charakter. Celý proces činění probíhá s maximálním ohledem na životní prostředí a kůže se tak může pyšnit certifikátem Pelle al Vegetale.

Druhým typem kůže je useň německá (v ID kódu pod číslem 1, 2) z koželužny zaměřené na činění kůže pro sedláře. Tato kůže je oproti italské tvrdší.

Portfolio L/U

Sortiment značky LU zahrnuje drobnou koženou galanterii od tašek a kabelek až k pouzdrům na bloky a Ipady.

Inspirace

Inspirace vychází z naplno vnímané a prožívané každodennosti. Římsa domu, vazba staré knihy, stín… A především je inspirací brašnářské řemeslo jako takové. Jeho čisté klasické tvary, elegance, funkčnost, poctivost.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!