kolekce zalitá v betonu: mirka horká+gravelli

mirka horká je mladá designérka, kterou už od loňského prague fashion weekendu se zájmem sledujeme. její stejnojmenná značka MIRKA HORKA se věnuje exkluzivně pánské módě a nutno říci, že takových značek na dobré úrovni u nás zas tolik není. přestože jsou její modely šité s důrazem na nositelnost, libuje si i v přesahu módy do umění, což dokázala již dříve spoluprácí s umělcem, šperkařem a muzikantem štěpánem růžičkou (famózní kolekce 'žít tebou' uvedená letos na shooting fashion stars).

loni ukázala v soutěži mladých návrhářů kolekci plnou barev, tentokrát posunula pánský oděv do průmyslové urbánní krajiny plné šedi. industriálního výrazu dosáhla samozřejmě hlavně tím, že nechala lněné obleky zalít patentovaným lehkým betonem od inovativní české firmy gravelli. kolekce HE FROZE celkově působí 'chlapským' dojmem. odráží se v ní totiž nejen vzájemné ovlivňování člověka a městského prostředí, ale i těžká dřina. o tom by vám mohla povědět i samotná návrhářka, která si při svojí práci jako 'dělník' užila svoje. element pracovní zástěry se dokonce objevil na některých z modelů, jak si můžete všimnout v našem fotoreportu. a když už se budete dívat zblízka, uvidíte i drobné doplňky z betonu - prsteny a manžetové knoflíčky.

oproti skromnému představení na loňském start-upu tentokrát mirka ukradla celé pódium sama pro sebe, na pomoc si přizvala tanečníky v čele s yemi a.d..

byla to velká show. nemáme však pocit, že by v ní 'móda' hrála podřadnou roli, že by spektakulární efekt tanečního představení byl na její úkor. naopak. pokud si ale říkáte, že takovýhle 'cirkus' s tanečníky na runway nepatří, podívejte se, co si o tom myslí třeba takový rick owens:

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!