holešovice fashion market

minulou sobotu bylo podobně krásně jako dnes a do holešovické tržnice pronikaly střešními okny paprsky slunce. nechtěly jsme se tam původně moc dlouho zdržet a spíš jít na procházku, třeba na smetanovo nábřeží, kam nesměla (a ani dneska nesmí) auta, nakonec jsme se ale na holešovice fashion marketu celkem příjemně zapovídaly a objevily pár novinek...

holky z projektu česká biomóda dokážou o výhodách biomateriálů dlouho a přesvědčivě mluvit. bio pro ně rzhodě neznamená jen nějaký módní trendy výkřik. nechtějí dělat fešn pro horních deset tisíc, spíš chtějí oblečení ze zdravotně nezávadných, ekologických a v čechách vyráběných materiálů zpřístupnit široké veřejnosti. jejich ponožky jsou opravdu neskutečný, jen nesmíme zapomínat, že se nesmí prát nad 30! žebrování si navrhla adéla stonjeková sama a nechává je tkát ve středních čechách na tradičních tkalcovských stavech. tentokrát jsme si koupily ponožky, příště si troufnem třeba na teplý kamaše, který si prý pochvalují všichni 'alternáči'.

so se týče návratu k tradičním řemeslným technikám a oživování lokální výroby, moc se nám zalíbil i návrat ke klasickým slovenských výrobků pro malé děti, se kterým přišla značka mile. nabízí například praktické a nostalgické retro 'trakové pančuchy'. punčošky od maminek ze slovenska už máme taky doma.

no a k našim stálým srdcovkám patří papírnictví grafické designérky karolíny strykové paragraph. až budeme potřebvat fotoalbum, víme, kro nám ho vyrobí na míru. její plátěnou tašku s originálním bramborovým potiskem už totiž taky nějakou dobu nosíme. a když jsme u těch srdcovek, nemohly jsme si nechat ujít vegetariánské občerstvení v podání restaurace estrella s jejich legendárními 'krvavými' řepnými burgery.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!