grace'n'glamour

po delší době jsme zas vyrazily 'na grejs'. na akcích podobnýho typu si většinou připadáme trochu jako socky, co nosej sekáč a svačí disko sušenky. prodejní akce, která se po krátké pauze vrátila do hotelu mandarin oriental na malé straně, slibuje totiž luxusní nakupování 'tváří v tvář českým návrhářům'. s několika z nich jsme si tak na grace'n'glamour daly dostaveníčko a strávily s nimi část našeho sobotního odpoledne.

iva burkertová alias odivi byla asi nejmladším zástupcem českých návrhářů na G'n'G. její poslední kolekce 'když na tebe sněží, neznamená že jinde nekvetou' má stejný mladický švih a dynamiku, která je cítit i ze samotné autorky. přestože se do mandarinu mládež z řad zákazníků zrovna nehrnula (akce je zacílená spíš na movitější klientky ve středních letech, čímž prosím nechceme nikoho urazit), pomyslné dveře se u odivi netrhly. vy se na její aktuální nabídku mrkněte SEM.

lenka kohoutová (cockerel) se v mandarinu na jeden den ubytovala se svou aktuální kolekci 'tableware'. krásně zpracované měkoučké kabáty, úzké hedvábné kalhoty a šaty jasných barev zdobené drobnou kostičkou jsou k uzoufání krásné. lenka je momentálně nominovaná na cenu czech grand design jako módní designér roku. držíme kohoutí značce palce a těšíme se na další ručně pletené svetry s parádními dezény. zatím nás alespoň hřeje 'kohoutí' kulíšek s mini anténkou!

yana thal přišla na grace'n'glamour s limitovanou kolekcí, která je výsledkem její spolupráce s autorkami knihy 'slečny' - spisovatelkou bárou baronovou a fotografkou ditou pepe. minimalistické černé šaty jsou doplněné pásky s natištěnými částmi textu příběhů 'slečen', neprovdaných žen fiktivního literárního dokumentu. šaty pojmenované po jednotlivých hrdinkách se dají díky originálnímu pásku nosit na více způsobů a vypadají skvěle téměř na každé postavě. společně jste slečny a yanu thal mohli vidět během designbloku, kde v kafkově domě zabydlely svůj dekadentně romantický 'pinkabinet'. jak vznikal projekt propojující literaturu a módu se podívejte ke kočkám na blog, měly to totiž z první ruky.

českou biomódu jsme na grejsu zrovna nečekaly. biobavlnu ale milujeme, jejich ponožky a prádlo pro nás představuje ten pravý luxus, jsou totiž vyrobené z oranické bavlny tady v čechách. doporučujeme. na G'n'G se navíc česká biomóda představila ve spolupráci s designérkou koko a jejími sítotisky.

pavel ivančic, který už druhý rok vede prestižní ateliér módní tvorby na umprum, patří k tuzemské návrhářské špičce. zkoušely jsme kabáty z kolekce 'antidote' a sedly nám skoro všechny, zejména naší kamarádce a příležitostné figurantce andree. když si totiž člověk obleče takhle dobře ušitou věc z krásného materiálu, má pocit, jako by ji nosil odjakživa. vracet kousky od 'muset' zpátky na štendr se nám fakt vůbec nechtělo...

s la femme mimi, tedy s návrhářkou mimi lan (na sobě má oblečení svojí značky, prsten evil bitch a náušnice od nastassii aleinikavy a po vánocích bude brouzdat prahou v jednom z kabátů od muset) jsme se také pořádně zapovídaly. dověděly jsme se mimo jiné i to, že pro speciální zákazníky objednává i nádherné látky třeba od valentina a šije z nich na míru.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!