dana bezděková a kůže v pohybu

dana bezděková má ráda neobvyklé prezentace svých šperků. nesmíří se s jejich statickým vystavením ve vitríně galerie, usiluje vždy i o jejich předvedení v pohybu, na těle, v konstelaci, která zkoumá vztah člověka a šperku coby uměleckého vyjádření. je pravda, že k repertoáru designérky patří i běžně nositelné šperky, charakteristické svým technickým vzhledem, nás ale vždycky nejvíc zaujmou ty velké kusy, které hrají prim právě v jejích tanečních performance. je za nimi cítit nejen spousta práce a dokonale odvedené řemeslo, ale i jakási mystická podstata, kterou neumíme dost dobře popsat slovy. touto nepostižitelnou magií nás na své nejnovější přehlídce šperků v butiku navarila uhranula znovu. naším favoritním šperkem byl mohutný náramek připomínající jakéhosi plazícího se kubistického hada, na ruce tanečnice jany vrány svinutého do hranatého klubka. oblíbily jsme si i prsteny se zrcátky, které jsou krásné i praktické, více než potřebu zkrášlení zevnějšku nám však její 'zrcátko' evokuje touhu člověka poznat sám sebe. ve špercích dany bezděkové totiž vždycky vidíme nějaký hlubší rozměr.

šperky dany bezděkové z kolekce 'kůže' i některé starší kousky momentálně najdete v butiku navarila v haštalské ulici.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!